×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 19 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، دکتر علی یزدانی رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت و گو با نمایندگان رسانه های گروهی استان گفت: از ۲۰ تا ۲۵ اسفندماه ۱۴ مصدوم حوادث چهارشنبه‌ پایان سال داشتیم که متاسفانه یک کودک ۹ ساله قطع عضو به علت شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داد و سایر افراد نیز تحت مداوای بستری و سرپایی قرار گرفتند وترخیص شدند.

وی افزود: در حوادث شب چهارشنبه‌ پایان سال هم ۵۷ مصدوم داشتیم که خوشبختانه در این جمع فوتی و قطع عضو نبوده است. از این تعداد ۸ نفر بستری شدند و ۴۹ نفر دیگر تحت درمان سرپایی قرار گرفتند.

یزدانی خاطرنشان کرد: در مجموع آمارها به نسبت سال قبل که محدویت‌های کرونایی هم بود کاهش ۴۶.۷ درصدی داشته است.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد ههمچنین با ارائه گزارشی از فعالیت های اورژانس در استان خراسان رضوی گفت: در سطح استان تعداد ۲۵۹ پایگاه اورژانس داریم که از این تعداد ۱۳۲ مورد آن شهری و ۱۲۷ مورد دیگر جاده‌ای است. در سطح استان ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس در مشهد، سبزوار، تربت حیدریه، گناباد و نیشابور و همچنین ۴ بالگرد اورژانس هوایی هم در مشهد، تربت حیدریه، نیشابور و گناباد فعال است.

وی افزود: میانگین استاندارد حضور نیروهای اورژانس ۱۱۵ در محل از زمان برقراری تماس با اپراتور در شهر ۱۰ دقیقه و جاده ۱۵ دقیقه است که هنوز در شهر ۳ دقیقه و در جاده ۲ دقیقه از میانگین عقب تر هستیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.