×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۲۹ مرکز خدمات جامع سلامت ارائه دهنده خدمات سطح یک به بیماران مشکوک یا مبتلا به کووید-۱۹ هستند.

۲۹ مرکز خدمات جامع سلامت ارائه دهنده خدمات به بیماران مشکوک  یا مبتلا به کووید-۱۹ در خراسان رضوی

 مدیر توسعه شبکه و ارتقاء سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: ۲۹ مرکز خدمات جامع سلامت ارائه دهنده خدمات سطح یک به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کووید-۱۹ در مناطق زیر پوشش دانشگاه است.

دکتر محمد درخشان با بیان اینکه از این تعداد ۱۹ مرکز در شهرستان‌ها فعال است، خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری به ویژه در مشهد، احتمال افزایش این مراکز وجود دارد.

وی با بیان اینکه در این مراکز خدمات، ویزیت پزشک، دریافت تست و داروی کلروکین به بیماران و یا افراد مشکوک به کووید-۱۹ ارائه می‌شود، خاطر نشان کرد: در این مراکز تست‌های جمع آوری شده به آزمایشگاه‌های سلولی مولکولی ارسال و پس از دریافت نتیجه بیماران زیر پوشش خدمات مراقبتی قرار می‌گیرند.

مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۶۰۰ تست روزانه از مراجعین دریافت می‌شود که نتیجه حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد  از این تعداد مثبت است، تصریح کرد: بیماران در صورت نیاز به مراکز سطح دو و سه برای دریافت خدمات تصویر برداری و یا بستری ارجاع داده می‌شوند.

درخشان تاکید کرد: در حال حاضر افراد می‌توانند به تمامی مراکز خدمات جامع سلامت برای بررسی وضعیت سلامتی خود مراجعه کنند و در صورت نیاز به تست کرونا به مراکز خدمات جامع سلامت ویژه ارجاع داده می‌شوند.

منبع خبر : فارس