×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،«جعفر مروارید» در حاشیه بازدید از آموزشگاه آزاد هنری چاووش با بیان اینکه پس از سه ماه تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مراکز فرهنگی و هنری دچار آسیب و متضرر شده اند که باید مورد حمایت قرار گیرند، گفت: این آموزشگاههای هنری در ایام تعطیلات فعالیتهای خود را در فضای مجازی ادامه دادند اما فعالیت در فضای مجازی برای آنان درآمدزا نبوده است و با تعطیلی کلاس های آموزشی و فعالیتهای هنری خود دچار خسارت شده اند که باید این خسارت ها جبران شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: خوشبختانه در مشهد آن چه برای هنرمندان حائز اهمیت است هنر فاخر و ناب می باشد. اساتید و پیشکسوتان سعی می کنند با حضور در کارگاهها و کلاس های آموزشی تجارب خود را به نسل جوان منتقل نمایند.

وی با اشاره به فعالیت ۲۵۲ آموزشگاه آزاد هنری در استان گفت: نباید خسارات ناشی از بیماری کرونا باعث تعطیلی این مراکز شود، از طریق مراجع ذی ربط پیگیر هستیم تا نحوه حمایت از این مراکز مشخص و ابلاغ شود.

مروارید با تاکید بر حمایت از هنرمندان پیشکسوت ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون سعی کردیم با توجه به پروتکل در خانه بمانیم و شرایط ویژه هنرمندان پیشکسوت، به صورت تلفنی احوالپرس و جویای حالشان باشیم تا اگر به مشکلی برخورد کردند به کمک آنان بشتابیم، معاونت های تخصصی این اداره کل نیز در ایام تعطیلات به طور مستمر پیگیر حال اصحاب فرهنگ، هنر و پیشکسوتان قرآنی بودند.

منبع خبر : شبستان