×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، صابری تولایی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت آموزش و پرورش، مهلت ثبت نام در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی از ۲۱ فروردین ماه سال جاری آغاز و تا روز سی و یکم این ماه ادامه دارد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: تمام دانش‌آموزان پایه نهم،که در ازشیابی پایانی نوبت دوم، معدل کتبی ۱۷ و یا بالاتر از آن راکسب کرده‌اند، مجاز به شرکت در این آزمون هستند.

وی بیان کرد: سؤالات آزمون، از محتوایی که در قالب جداول جداگانه برای هر کدام از دروس آموزش قرآن و پیام‌های آسمان، فارسی، عربی، مطالعات اجتماعی(جغرافیا، تاریخ، مدنی)، زبان انگلیسی، علوم تجربی و ریاضی طی چند روز آینده منتشر و طراحی می‌شود.

تولایی ادامه داد: دانش‌آموزان باید توجه داشته باشند که برای ورود به دبیرستان‌های نمونه دولتی منطقه تحصیل خود رقابت خواهند کرد، همچنین رقابت در آزمون ورودی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای نمونه دولتی در بین دانش‌آموزان شهر و شهرستان بدون در نظر گرفتن منطقه یا ناحیه خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نکته مهم و قابل توجه دیگر برای دانش‌آموزان این است که پذیرش نهایی آن‌ها در مدارس نمونه دولتی در رشته‌های ادبیات و علوم انسانی، تجربی، ریاضی و یا شاخه فنی و حرفه‌ای منوط به کسب یکی از اولویت‌های الف، ب و یا ج در آن رشته در فرم شماره ۷ هدایت تحصیلی در خرداد ماه است.

وی افزود: فرآیند ثبت نام، توزیع کارت و اعلام نتایج از طریق سامانه استانی که متعاقبا اطلاع‌رسانی و اعلام می‌شود.