×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، حجت الاسلام حجت گنابادی‌نژاد اظهار داشت: سنگ هرکاره و فیروزه از ظرفیت‌های ویژه مشهد است که باید برنامه‌ریزی مناسبی برای برندسازی و استفاده از این ظرفیت‌ ممتاز صورت بگیرد.

وی به ظرفیت‌های گردشگری سلامت در استان نیز اشاره کرد و ادامه داد: نقش اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی در فعالیت‌ها و برنامه ها اهمیت زیادی دارد، باید با همدلی و همکاری همه دستگاه‌ها از ظرفیت‌های حوزه گردشگری سلامت به خوبی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: در زمینه گردشگری بنا به گزارش مجمع جهانی اقتصاد در بین ۱۴۰ کشور مقصد گردشگری، ایران طی چهار سال متوالی ارزان‌ترین مقصد سفر دنیا بوده است که باید به این موضوع به صورت ویژه توجه شود.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی به تکلیف تعیین شده در قانون برنامه ششم برای جذب گردشگر اشاره کرد و گفت: براساس آمارها زائران عراقی از سفر به مشهد بیشترین استقبال را داشته‌اند و باید به شایستگی از زائران میزبانی کنیم.

وی با اشاره به نقش صنایع‌دستی در اقتصاد گردشگری اظهار کرد: گردش مالی سوغات و صنایع‌ دستی زائر در مشهد بین سه تا ۶ هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود.
حجت الاسلام گنابادی نژاد تاکید کرد: استانداری نیز برای تسهیل و تسریع در جریان خدمات‌رسانی به زائران در کنار دیگر دستگاهها است تا خدمات مورد نیاز زائران از نظر کمی و کیفی ارتقا یابد.

وی با تاکید بر ضرورت طراحی ایده های موثر برای خدمت بهتر به زائران، افزود: میدان و ستاد این کار با اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و امور پشتیبانی، حمایت و هماهنگی بین بخشی آن در سطح استانی و ملی بر عهده استانداری خواهد بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.