×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، ابوالفضل مکرمی‌فر اظهار کرد: با عنایت به بخشنامه دریافتی از ستاد کرونا استان مبنی بر قرمز شدن شهرستان‌های استان و به وجود آمدن وضعیت مخاطره‌آمیز، تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی این استان به‌جز شهرهای تایباد، رشتخوار و خواف تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی افزود: ساعت کاری در موزه‌های شهرستان‌هایی که در وضعیت غیر مخاطره قرار دارند شامل رشتخوار، خواف و تایباد از ساعت۹ الی ۱۹ با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و به‌صورت محدود، قابل بازدید خواهند بود.

وی یادآور شد: این بخشنامه شامل موزه‌های وابسته به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و دیگر موزه‌های وابسته به دستگاه‌ها و بخش خصوصی نیز از این بخشنامه مستثنی نیستند. و بایستی طبق دستورالعمل و بخشنامه‌های صادرشده از ستاد کرونای استان اقدام نمایند.

به گفته مکرمی‌فر، در حال حاضر ۲۳ موزه زیر نظر مستقیم این اداره کل قرار دارد و ۶۱ موزه دیگر توسط سایر دستگاه‌ها همچون آستان قدس رضوی، اداره کل محیط‌زیست، دانشگاه فردوسی مشهد ، آموزش‌وپرورش و اداره کل اوقاف و امور خیریه اداره می‌شود.