×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، مراسم افتتاح کتابخانه سیار «پیک دانایی ۷» با حضور جمعی از مسئولان در روستای النگ امان آباد بخش احمدآباد مشهد برگزار شد.

محسن داوری معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد در مراسم افتتاح این کتابخانه گفت: این مراسم به معنای ترویج علم و دانش است و گروهی تصمیم بر انجام کاری بسیار مهم و موثر در راستای ارائه خدمات اطلاع رسانی گرفته اند تا زمینه علم آموزی و دانش اندوزی را در روستای النگ امان آباد فراهم سازد.

وی افزود: افتتاح هر کتابخانه زمینه ساز برداشتن گامهای بزرگتر، موثرتر و مفیدتر از طرف مردم به واسطه افزایش علم، آگاهی و دانایی در آن منطقه می شود.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: امروز کتابخانه ای افتتاح خواهد شد که با معلومات و دانایی همراه خود منبع آرامش مردم روستای النگ امان آباد می شود. رسالت ما نیز در اداره کل کتابخانه های عمومی بر آن است که این منبع آرمش را وارد زندگی مردم کنیم.

وی افزود: کتابخانه سیار «پیک دانایی ۸» نیز در منطقه رضویه افتتاح می شود.

محمدرضا بدیع زادگان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشهد نیز در این مراسم گفت: وجود کتابخانه های سیار در روستاهایی که امکان احداث کتابخانه مستقر وجود ندارد، یک نعمت و موهبت فرهنگی است.

وی افزود: والدین باید به این مسئله توجه داشته باشند، همانگونه که نیازهای مادی کودکان خود توجه دارند، باید به نیازهای دانشی و اطلاعاتی آنها نیز توجه کنند و این بر این مسئله واقف باشند که کتابخانه ها می توانند با ارائه خدمات دانشی و اطلاعاتی خود آینده فرزندان را تغییر دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.