×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر اظهار داشت: ضرر و زیان به دستگاه‌های فرهنگی در اثر کرونا بسیار عمیق‌تر از رسته‌های دیگر است؛ رسته‌های فرهنگی بنیه ضعیفی دارند و ما نیز تلاش زیادی صورت دادیم تا حمایت‌هایی از آنها صورت دهیم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: این حمایت‌ها در سنوات و دهه‌های گذشته جدی نبوده و کمترین نگاه به حوزه فرهنگ و کمترین اعتبارات و بودجه‌ها به این حوزه اختصاص یافته و نتیجه این شده که اقدامات فرهنگی با شرایط حداقلی پیش رفته است.

پژمانفر بیان کرد: بسیار تلاش کردیم کتابخانه‌ها و سینماها و مجموعه‌های فرهنگی روی پا باشند اما با کاهش شدید اعتبارات امروز در شرایطی قرار گرفته‌اند که برخی اساسا امکان فعالیت مجدد را نداریم و گزارش‌های ناراحت‌کننده‌ای از آسیب‌های نهادهای فرهنگی و حتی واگذاری آنها دریافت کرده‌ایم.

وی گفت: باید حمایتی جدی از این نهادها صورت بگیرد تا بتوانند با توجه به شرایط کشور، بحران‌های پیش رو از میان بردارند و در فضای مناسبی به فضای فعالیت برگردند.

پژمانفر خاطرنشان کرد: در مشهد و خراسان رضوی نیز این وضعیت را شاهد هستیم؛ وضعیت نامناسبی را به ویژه در مشهد شاهد هستیم زیرا اساسا اقتصاد مشهد یک اقتصاد متکی به زیارت و موضوع فرهنگی است و از این ناحیه ضرر بیشتری کرده است.

منبع خبر : تسنیم