×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 20 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از روابط عمومی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان، حجت‌الاسلام‌ مجتبی مهدوی‌ارفع نام‌گذاری روز جهانی مسجد را امری شایسته در جهت دفاع و حمایت از قبله اول مسلمین دانست و اظهار کرد: مسجدالاقصی نقطه مشترک وحدت جهان اسلام است که به‌زودی باهمت ملت مقاوم و ستم دیده فلسطین و حمایت همه‌جانبه مسلمانان از چنگال رژیم اشغالگر صهیونیست آزاد خواهد شد.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در خصوص رویکرد این مرکز نسبت به نقش و جایگاه مسجد افزود: باید دو نگاه و رویکرد تربیتی و نهادی نسبت به مسجد تقویت شود. بر اساس مضامین دینی و بیانات امامین انقلاب، مسجد در رویکرد تربیتی، پایگاه و کانون اصلی تربیت است و باید مرکز تربیت اعتقادی، عبادی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه باشد و در رویکرد نهادی، مسجد، بستر و نهاد محوری ارائه‌ی خدمات مختلف فرهنگی و اجتماعی و اداره‌ی جامعه‌ی اسلامی است.

وی مهم‌ترین دستاورد این مجموعه را تدوین نقشه جامع مساجد عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به تلاش یک‌ساله فعالان و پژوهشگران حوزه مسجد نقشه جامع و راهبردی با عنوان «نجم» با نگاه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و اسناد بالادستی تدوین‌شده است. در این نقشه سه راهبرد کلان؛ مسجد مطلوب، جامعه‌ی آرمانی و تحقق تمدن نوین اسلامی ترسیم‌شده است.

مهدوی‌ارفع ادامه داد: تمام فعالیت‌های این مرکز در راهبرد کلان مسجد مطلوب ذیل ده راهبرد عملیاتی انجام می‌گیرد و بر همین اساس قرارگاه فرهنگی اجتماعی همسنگرهای مسجدی، قرارگاه مواسات و همدلی، قرارگاه آموزشی و پژوهشی مسجدنا راه‌اندازی شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.