×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، کتاب تمدن نوین اسلامی با محوریت آرا و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب توسط حجت الاسلام روح الله سعیدی فاضل نوشته شده و توسط انتشارات حوزه علمیه خراسان در چهار جلد آذر ماه پارسال در نمایشگاه پژوهش حوزه علمیه خراسان رونمایی شد.

در جلد نخست این کتاب ماهیت، سیرتاریخی، امکان­ سنجی و ضرورت، پایه­‌ها و شاخصهای تمدن نوین اسلامی و در جلد دوم ابعاد و اهداف تمدن نوین اسلامی و تمایز آن با تمدن غرب و ظرفیت­‌های تمدن ساز انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین در جلد سوم این کتاب  به بررسی مراحل دستیابی به تمدن نوین اسلامی پرداخته شده است. الزامات، راهبردها و موانع دستیابی به تمدن نوین اسلامی و نسبت گام دوم انقلاب با تمدن سازی نوین اسلامی نیز محتوای جلد چهارم را تشکیل می­‌دهد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این نشست گفت: مقام معظم رهبری در تبیین تمدن نوین اسلامی و مراتب سه گانه آن خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی را مطرح کردند.

جعفر مروارید افزود: واقع گرایی که همیشه پاشنه آشیل تفکرات و نظریات سیاسی و اجتماعی بوده است و یک نظریه ایده آل گرا و آرمانشهر غیر قابل تحقق نوشته می‌شده در دیدگاه رهبری تبدیل به یک واقع گرایی مبتنی بر تجارب انقلاب اسلامی است.

حجت الاسلام روح الله سعید فاضل نویسنده این کتاب هم گفت: ترسیم منظومه فکری رهبر معظم انقلاب در موضوع تمدن نوین اسلامی و بازخوانی اندیشه‌های معظم له جهت پی ریزی نقشه حرکت علمی از جمله اهداف نوشتن این کتاب است.

این نشست با همکاری سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مدیریت حوزه علمیه خراسان و نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی استان در محل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد.