×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 19 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، ابراهیم دژگاهی معلم بازنشسته‌ای که دوران جوانی خود را در بحبوحه جنگ سپری کرده و در سن ۶۴ سالگی مجاور حرم مطهر رضوی شده است، یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های زندگی خود شامل ۹۵۴ برگ اسکناس رایج ۷۷ کشور جهان که ماحصل ۱۵ سال تلاش او بوده است را به موزه سکه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

این معلم و واقف خاطرنشان کرد: موزه آستان قدس رضوی بهترین جا برای تقدیم بهترین داشته‌هایم است. ازین پس هر آنچه از با ارزشترین‌ اسکناس‌های مخصوص مجموعه‌داری را تهیه کنم قطعا به موزه رضوی اهدا خواهم کرد.

بنا به گفته محمدرضا شاهرودی زاده کارشناس مسئول امور مستندنگاری موزه آستان قدس رضوی، قدیمی ترین اسکناس مجموعه اهدا شده متعلق به کشور برزیل است که در فاصله سال های ۱۹۵۶ تا ۱۹۵۸ میلادی چاپ و منتشر شده است.

همچنین اسکناس‌های ایران بیشترین تعداد را در بین اسکناس‌های این مجموعه داشته که در میان آنها یک جفت اسکناس ۵۰۰ ریالی سری پانزدهم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با امضاء مرتضی محمّدخان (وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت ششم از ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴) و دکتر محسن نوربخش (رئیس کلّ بانک مرکزی ایران در فاصله سال‌های ۱۳۷۳ تا ۱۳۸۲) موجود است که به لحاظ داشتن دو فیلیگران (علامت درون متن کاغذ اسکناس که در نور دیده می شود) متفاوت شهید حسین فهمیده و دیگری الله از نظر مجموعه داران اسکناس حائز اهمیت و ارزش است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.