×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، حبیب الله آسوده با اعلام اینکه مساله مهم رفع مشکلات نیازمندان و مددجویان است، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی اولویت‌های کاری این نهاد درسالجاری، معیشت و اشتغال بود که در بخش اشتغال تلاش بر پایداری مشاغل است.

وی به اجرای پویش ایران مهربان به منظور حمایت از ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد اشاره کرد و ادامه داد: نیکوکاران می‌توانند با حداقل ماهی ۱۰ هزار تومان به این طرح کمک کنند و درصدد هستیم تا میزان دریافتی هر یک از فرزندان یتیم را با مشارکت نیکوکاران میانگین به ۷۰۰ هزار تومان افزایش دهیم.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی به راه اندازی سامانه پاسخگویی ۳۱۲۸ به منظور پاسخگویی به نیاز جامعه هدف و مخاطبان کمیته امداد که شامل خیران و نیازمندان است، اشاره داشت و ادامه داد: طی ۲ ماه فعالیت این سامانه تاکنون ۴ هزار و ۷۹ تماس در حوزه‌های مختلف داشتیم.

آسوده بیان کرد: به منظور مردمی کردن کمیته امداد، ۴۸۹ مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد و هیئت امنای مساجد راه اندازی شده که از این میزان ۹۱ مرکز در حوزه تخصصی مانند جهیزیه، فرهنگی و قرآنی و ۳۹۸ مورد در حوزه عمومی محله فعالیت دارند.

وی، مددکاری، اشتغال و مسکن را از اولویت‌های مهم کاری این نهاد به منظور رسیدگی به امور مددجویان تحت حمایت در سال ۱۴۰۰ اعلام کرد.