×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 22 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، مسابقه کتابخوانی «نسل حسین» به مناسبت فرارسیدن محرم الحرام در حال برگزاری است. یکی از چهار کتاب این پویش «پشت درهای بهشت» است که در ادامه، آن را به‌صورت مختصر معرفی می‌کنیم.

رمان «پشت درهای بهشت» نوشته رضا کاشانی اسدی که درباره رخدادهای پیش و پس از واقعه عاشورا و جامعه کوفه در آن‌ زمان است، به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران به چاپ پنجم رسیده است.

رضا کاشانی نویسنده این اثر، در رمان «پشت درهای بهشت»، فضای خدعه و خفقان زمان شهادت امام حسین (ع) را به تصویر کشیده و برخی از عبرت‌های ماجرای عاشورا را در قالب داستان بیان کرده است. او با استفاده از روایات تاریخی، ماجرای زندگی فردی را به تصویر کشیده که بخشی از زوایای پنهان آن ‌برهه تاریخی را برای مخاطب روشن می‌کند.

نویسنده این ‌کتاب، مخاطبش را به شهر کوفه و زمانی می‌‌برد که ۱۰ هزار نامه برای امام حسین (ع) فرستاده شده و از او دعوت کرده ‌اند برای امامت به کوفه بیاید. اما با ورود عبیدالله بن زیاد، ورق برمی‌گردد و کوفه روی دیگرش را نشان می‌دهد. در نتیجه کوفه در اختیار ابن ‌زیاد قرار گرفته و مردم شهر و قبایل برای بیعت با او، از هم سبقت می‌گیرند.

در این کتاب با فردی به نام «موقع» که جوان کوفی و شاگرد ویژه حبیب بن مظاهر است، آشنا و همراه می‌شویم. پدرِ موقع نیز از ترس خشم ابن زیاد به دربار رفته و موقع را نیز با زور به همراه خود برای دستبوسی می‌برد. پدرش او را در خانه حبس می‌کند تا دور و بر حبیب بن مظاهر نباشد. وقتی حبیب به قصد پیوستن به امام حسین (ع) از کوفه خارج می‌شود، موقع با واقعیتی روبه‌رو می‌شود که سرنوشتش را تغییر می‌دهد.

رضا کاشانی اسدی در رمان «پشت درهای بهشت»، فضای خدعه و خفقان زمان شهادت امام حسین (ع) را تصویر کرده و برخی از عبرت‌های ماجرای عاشورا را در قالب داستان بیان کرده است. او با استفاده از روایات تاریخی، ماجرای زندگی فردی را به تصویر کشیده که بخشی از زوایای پنهان آن ‌برهه تاریخی را برای مخاطب روشن می‌کند.

پویش «نسل حسین» به مناسبت فرارسیدن محرم‌الحرام، مسابقه‌ای را با محوریت کتاب «پشت درهای بهشت» تدارک دیده است. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب عدد ۱۱ را به سامانه ۵۰۰۰۵۴۶۰ ارسال کرده یا با مراجعه به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور، این کتاب را تهیه کنند.

این پویش که از نوزدهم مرداد آغاز شده و تا نوزدهم مهر ۱۴۰۰ ادمه خواهد داشت، با همکاری کتابشهر ایران، سازمان تبلیغات و مرکز رسانه‌ای شیرازه برگزار شده و در پایان، ۲۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به برگزیدگان خود اهدا می‌کند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.