×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، در حالی که در روزهای اخیر بسیاری از افراد زائران را تشویق به حضور در مرزها می‌کنند و حتی برخی از آنها اخباری از خروج زائران اربعین از مرزهای زمینی در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، همچنان مرزهای زمینی با عراق بسته است.

احمد محمدی‌فر، دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه مرزهای زمینی با عراق بازگشایی نشده است، اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل عراق مرزهای زمینی تا پایان ایام اربعین بازگشایی نخواهد شد و هیچ تردد زائری از مرزهای زمینی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه مرز مهران فقط برای بازگشت زائران اربعین باز می‌شود، ادامه داد: برخی از زائران در انتظار بازگشایی مرز زمینی هستند، اما ما از آنها می‌خواهیم به شهرهای خود بازگردند و از تجمع در مرزها بپرهیزند. چرا که با وجود داشتن ویزای عراق هم امکان عبور از مرز زمینی وجود ندارد.

محمدی‌فر در پاسخ به سوالی درباره عبور برخی از زائران از مرزها و تبلغیات برخی افراد برای حضور مردم در شهرهای مرزی تصریح کرد: تاکنون هیچ زائر یا مشتاق اربعین از مرز زمینی به عراق سفر نکرده و مرز حتی برای ساعاتی هم باز نشده است. بنابراین از مردم می‌خواهیم که به توصیه‌های برخی از افراد توجه نکرده و به شهرهای مرزی مراجعه نکنند.

البته روز گذشته حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیسسازمان تبلیغات اسلامی نیز با حضور در مرز مهران از وضعیت این مرز بازدید کرد که به گفته مسؤولانسازمان تبلیغات اسلامی امروز حتی مرز زمینی مهران برای افرادی که موافقت‌نامه عراق هم داشتند، به صورت موقت باز نشد. بر همین اساس، افرادی که موافقتنامه داشتند نیز نتوانستند از مرز مهران عبور کنند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.