×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 26 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،سید وحید سیدحسینی اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا، امسال روی آورده‌ایم به کارگاه‌ها و نشست‌های زنده در اینستاگرام و کلاس‌‌ها در این فضا برگزار می‌شود و اساتیدی همچون داود رحمانی و رضا کیانیان در آن حضور دارند.

مدیر انجمن سینمای جوان خراسان رضوی ادامه داد: تولیدات فیلم ما از چند روز است که مجوز گرفته‌ و قرار است شروع شود؛ بچه‌ها در حال فعالیت هستند و منتظر هستیم بودجه امسال برای برگزاری و تولید فیلم‌های حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای مشخص شود.

سیدحسینی بیان کرد: سال ۹۷ تقریبا ۹ فیلم اولی و حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای داشتیم و سال ۹۸ این تعداد به ۱۲ مورد رسید و عمدتا فیلم اولی بود و با سه میلیون تومان ساخته شد و البته این تعداد فیلم صرفا مربوط به مشهد است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه اتفاقاتی که افتاد خیلی خوب بود؛ 9 فیلم حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای تولید کردیم و نزدیک به ۱۸۰ میلیون تومان در مجموع فیلم تولید شد و این در حالی بود که بودجه اولیه در نظر گرفته شده ۱۶۰ میلیون تومان بود و با رایزنی و به دلیل کیفیت تولیدات توانستیم رقم را افزایش دهیم.

سیدحسینی گفت: در استان در مجموع ۳۹۰ میلیون تومان بودجه داشتیم اما برای مثال دفتر نیشابور فقط یک فیلم تولید کرد و یا دفتر تربت حیدریه نیز یک فیلم تولید کرد و به همین دلیل بخش بیشتری از بودجه به مشهد رسید.

مدیر انجمن سینمای جوان خراسان رضوی اظهار داشت: انتقادها همواره وجود دارد اما بنده از خردادماه سال قبل حضور پیدا کرده‌ام؛ صحبت‌هایی صورت گرفته و منابع مالی استانی داریم که می‌توانیم روی آنها حساب کنیم تا تعداد تولیدات را افزایش دهیم.

سیدحسینی افزود: سال گذشته کارمان را آغاز کردیم و تولیدات خودمان و بچه‌های خارج از انجمن را مشاهده و ارزیابی می‌کردیم و در پردیس سینمایی ویلاژتوریست مشهد فیلم‌های روز دوستان را اکران می‌کردیم و حتی جلسه نقد و بررسی نیز برای آنها قرار می‌دادیم.

مدیر انجمن سینمای جوان خراسان رضوی تصریح کرد: برخی از فیلم‌ها در این قالب نمایش داده شد و با حضور مدرس آقای مهدی رضایی نقد نیز شد و برای نخستین بار بود که این پاتوق راه‌اندازی شد و در کنار آن تولیدات حرفه‌ای نیز اکران می‌شد.

حسینی افزود: کلاس‌های ما سال ۹۷ در سه دوره تکدرس با ۲۷ برگزار شد و سال ۹۸ اتفاق خوبی رخ داد و با دانشگاه‌های سطح شهر مشهد و موسسات هنری رایزنی کردیم و قرار شد با در نظر گرفتن تخفیف‌هایی این عزیزان نیز در دوره‌های ما ثبت نام کنند و نزدیک به ۴۴ نفر فیلمسازی ثبت‌نام کردند و ۸ تکدرس مشاغل سینمایی مثل تدوین نرم افزار و عکاسی پرتره و دیجیتال داشتیم.

وی بیان کرد: برای امسال نیز کرونا کار را خراب کرده است اما درصدد هستیم به سمت و سویی برویم که کلاس‌ها برگزار شود؛ برخی کلاس‌ها مثل فیلمنامه‌نویسی را که می‌توان تئوریک برگزار شود به صورت مجازی دنبال خواهیم کرد.

مدیر انجمن سینمای جوان خراسان رضوی تاکید کرد: با توجه به تولیداتی که داشته‌ایم و کارهای فاخر سال گذشته، پیش‌بینی ما این است که بودجه ما امسال افزایش پیدا کند.

منبع خبر : تسنیم