×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 26 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

جشنواره بین‌المللی هنرهای شهری مشهد، میزبان آثاری خواهد بود که به مفاهیم “برکت” و “کرامت” در قالب پاویون (فضای مفهومی) کوچک مقیاس، برای جانمایی در فضاهای عمومی شهر پرداخته باشند و روایت‌گر مصداقی از موضوعات اصلی باشند و مخاطبان را با “داستانی” از یک “سوژه” مشخص مواجه کنند.

توجه به نمادها، عناصر و نشانه‌های هنر اسلامی و ایرانی، جلوه مناسب در میان اغتشاشات بصری شهر، وجود طرح مناسب برای نورپردازی در شب از جمله ویژگی های ظاهری است که در فراخوان درج گردیده است.

در این دوره از جشنواره برای اجرای آثار برگزیده، براساس آنالیز مصالح و ساخت اعلام‌شده در پوستر سوم و ارزش‌گذاری کارشناسی با قیمت روز مصالح، توافقی میان برگزارکننده و صاحب اثر یا مجری معرفی‌شده از سوی وی امضاء خواهد شد. سقف پرداخت کلیه هزینه‌های اجرایی شامل خرید مصالح، دستمزدهای ساخت و اجرا، تولید آثار محتوایی هنری یا نمایشی، تأمین فضای کارگاهی، حمل و نقل، پذیرایی و اسکان عوامل، بیمه و مالیات و سایر امور اجرایی، مبلغ چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال می‌باشد و همچنین علاوه بر هزینه ساخت و اجرا، مبالغ پانصد، چهارصد و سیصد میلیون ریال به عنوان حقوق معنوی استفاده از اثر و براساس امتیاز مورد نظر داوران به همه آثار برگزیده پرداخت خواهد شد.

جوایز نفرات اول تا سوم و اثر برگزیده مردمی در بخش بین الملل به ترتیب ۱۰، ۶ ، ۴ و ۵ هزار دلار به همراه تندیس جشنواره و لوح تقدیر شهردار مشهد خواهد بود.

هنرمندان می توانند آثار خود را از ۶ آذر تا پایان روز جمعه ۳ دی‌ماه ۱۴۰۰ به دبیرخانه جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد به www.artmashhadevent.ir ارسال نمایند، اعلام آثار برگزیده تا ۱۰ دی از سوی هیات داوران اعلام خواهد شد و همزمان با ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ رونمایی از آثار را انجام خواهد شد.

بخش نوروزگان
در قسمت یادمان های نوروزی اکران ۱۴ یادمان نوروزی موقت در ۱۴ نقطه مهم شهری، که هر‌کدام روایت‌گر یک سوژه مشخص و مرتبط با مفاهیم “برکت” و “کرامت” خواهند بود اتفاق می افتد و قرار است این یادمان ها تعاملی، رویدادمحور و بزرگ‌مقیاس باشند.
برای طراحی و ساخت ۱۴ یادمان نوروزی، رقابتی محدود میان پذیرفته‌شدگانی بیش از ظرفیت اصلی صورت می پذیرد، هنرمندان تا ۸ آذرماه با بارگذاری اطلاعات حرفه‌ای خود در پایگاه اینترنتی جشنواره مهلت شرکت در این بخش را خواهند داشت.
در بخش آذین بندی، انتشار گسترده آثار تزئینی هنرمندان برای تغییر حال و هوای شهر در نوروز، با موضوع تلاقی بهار طبیعت و اعیاد شعبانیه و ماه مبارک رمضان صورت می پذیرد و هنرمندان تا ۲۰ آذر ماه جهت بارگذاری آثار هنرمندان در پایگاه اینترنتی جشنواره مهلت دارند.

همچنین در بخش دیوارنگاری، با نگاهی نو و خلاقانه و استفاده از ابزار و مصالح مختلف، در دو قسمت بر دیوار‌های شهر، نمایان خواهند شد، دیوارنگاری بر دیوارهای مرتفع که برای طراحی و اجرای نقاشی دیواری با رقابت محدود میان حداکثر ۳۰ هنرمند پذیرفته‌شده که تا ۸ آذرماه در سایت جشنواره ثبت نام کنند صورت می پذیرد و دیوارنگاری بر دیوارهای کوچک که زیباسازی دیوارهای کوچکِ پی‌در‌پی در یک خیابان یا بلوار با عناصر تزئینی اصیل و برگرفته از حرم امام رضا(ع) در روند مسابقه انجام می شودو هنرمندان می توانند تا ۵ دی ماه در سایت جشنواره ثبت نام نمایند.

در بخش هنرهای نمایشی نیز اجرای ۱۴ اثر نمایشی در قالب انواع شیوه‌های مختلف میدانی با تأکید بر خلاقیت‌های ویژه و اجراهای مفهومی که مکمل یادمان‌های نوروزی در ۱۴ نقطه برگزیده شهری خواهند بود. در این بخش، رقابتی محدود میان پذیرفته‌شدگانی بیش از ظرفیت اصلی برگزار خواهد شد. گرو‌ه‌های علاقمند می‌بایست طرح اولیه خود را براساس یک سوژه مربوط با مفاهیم “برکت” یا “کرامت” در مهلت مقرر همراه با سوابق خود تا ۲۰ آذرماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.