×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 16 May , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
عیسی (علیه السلام )

 

۲۰۱۸ سال از واقعه  ای که دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد می گذرد . انسانی که در همان بدو تولد نیز مایه شگفتی و معجزه بود . فردی که تولدش هم معجزه بود. از زنی عفیف و مومنه که با تحمل مشقت ها و سرزنش ها زنی جاودان در تمام اعصار و قرون شد وتا زمین وزمان هست او کسی است که نه تنها مسیحیت بلکه مسلمان نیز به ان می بالد و مظهر بزرگی و صبر واستقامت در برابر ناملایمات زمانه است .

قران کریم نیز در باب نحوه تولد این پیامبر بزرگ الهی و سختی ها و رنج هایی که بر ایشان و مادر بزرگوارشان گذشت نیز بارها سخن گفته وحتی از معجزات این پیامبر الهی نیز نام برده است . که نمونه بارز ان در بود تولد سخن گفتن با مردم در گهواره است . زمانی که هنوز تازه به دنیا امده بود برای اثبات حقانیت مادر خود در گهواره با مردم لب سخن گشود و پیامبری خود را تائید نمود.

از سایر معجزات  می توان به شفای بیماران لاعلاج ، احیای مردگان به امر الهی ، ساختن پرنده از گل و سپس دمیدن دران تا به شکل پرنده شود ، شفا دادن کور مادر زاد و مریضان مبتلا به پیسی و خبر دادن از خوراک و ذخیره مردم در خانه هایشان نام برد.

یاران ایشان را حواریون گویند که اسامی ایشان در انجیل های کنونی نیز اورده شده است و این ها افراد شایسته و پاکی بودند که حضرت عیسی (ع) ایشان را برای تبلیغ دین خود به نقاط مختلف دنیا فرستاد . قران کریم نیز از این افراد به همین نام یاد نموده است .

حضرت عیسی (ع) نیز همچون سایر انبیای الهی مردم را به دین الهی و صلح وآرامش و صفای وصمیمت دعوت نمود و این موضوع سبب شد دین مسیحیت به یکباره درجهان گسترش چشم گیری داشته باشد . سران یهود باتوجه به اوضاع به وجود امده و با تحریک پاداش روم نقشه قتل این پیامبر الهی را کشیددند اما بنا به انچه درقران امده است فرد دیگری را به جای حضرت مسیح به دار اویختند . و به بیان مسلمانان ایشان به اسمان ها عروج نمودند و در اخر الزمان به همراه حضرت مهدی (عج) بازخواهند گشت و دجال را خواهند کشت .

بعد از ایشان انحرافاتی در دین مسیح روی داد که تثلیث یکی از این موارد بود . هم اکنون ۴ انجیل متعارف وجود دارد که البته با هم تفاوت هایی نیز دارند و حدود سی وسه درصد جمعیت جهان مسیحیان هستند که شامل فرقه های کاتولیک رومی،پروتستان،ارتدکس وانگلیکان می باشند .

درایران نیز اشوری ها و ارامنه مسیحیت را پذیرفتند و هم اکنون نیز به عنوان اقلیت در کشور به رسمیت شناخته شده اند و در کنار سایر ادیان زندگی می کنند ودارای نماینده در مجلس شورای اسلامی می باشند . ودارای کلیساهای متعدد در کشور می باشند از مهمترین اینها می توان در شیراز به کلیسای شمعون ، در تبریز به کلیسای شوغاقات ، اصفهان کلیسای وانک ، تهران کلیسای سرکیس مقدس ودر اذربایجان به کلیسای استفانوس مقدس و زور زور ، قره کلیسا ، و درهمدان به کلیساهای مریم مقدس ، گریگوری استفان و کلیسای آنجلی اشاره نمود .

میرزائیان – سید رحمان

 

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.