×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،سعید تشکری با بیان اینکه در کارنامه خود فیلم نامه نویسی و نمایش نامه نویسی به ثبت رسانده و کتاب‌های زیادی را در خصوص امام مهربانی به رشته تحریر درآورده ،گفت: من نویسنده، فیلم نامه نویس و نمایشنامه نویس هستم، اما اصلی‌ترین چیزی که این‌ها را می‌تواند برای من خوشایند کند خادمی امام رضا (علیه السلام) است.

او افزود: بخشی از این خدمت در طول سال‌ها برای من داشتن کتاب‌هایی است که این کتاب‌ها برای مخاطبین ایجاد رغبت کرده تا به فضای صمیمانه رضوی ورود عاشقانه تری داشته باشیم.

این نویسنده کتاب‌های رضوی ادامه داد: برای کسی که فیلم نامه و نمایش نامه می‌نویسد شاید فضا فراهم‌تر باشد که اثر ادبیات تولید کند، اما وقتی به این حوزه می‌رسیم هم باید شرایط مناسب باشد هم صاحب خانه بخواهد و هم این فرصت را با اعتماد سازی به دست بیاوری.

سعید تشکری _خادم الرضا
تشکری بیان کرد: در طول دو دهه از زندگی ام ادبیات رضوی نوشته ام، در واقع ادبیات رضوی امکان ملی و جهانی شدن دارد.

او تصریح کرد: بزرگترین اتفاق زندگی ام خادم الرضایی است و خدمت در آستان قدس رضوی در قالب نوشتن به زائر آقا بی نظیر است و وقتی می‌فهمند نوکر این خانه نویسنده کتاب‌های امام رضایی است انگار احساس امنیت می‌کنند.

همچنین آریا عظیمی نژاد همزمان با دهه کرامت به همت بنیاد بین المللی امام رضا (علیه السلام) به عنوان خادم فرهنگ رضوی معرفی و در برنامه چراغانی شبکه ۳ با حضور مدیرعامل انجمن موسیقی ایران از وی تجلیل شد.

او  سال‌های گذشته قطعه معروف «آمدم‌ای شاه پناهم بده» با صدای استاد کریم خوانی را آهنگ سازی کرده است.

آریا عظیمی نژاد_ خادم الرضا
عظیمی نژاد در خصوص معروف‌ترین ملودی خود یعنی قطعه “آمده ام” بیان کرد: کارکرد قطعه آمده ام دو وجه داشت وجهی که به عظیمی نژاد مربوط بود و بخشی که به کریم خانی خواننده این آهنگ مربوط می‌شد. برای آقای کریم خانی کاملا بیرونی بود، اما من قبل از خلق این اثر نوع نگاهم متفاوت بود و فهمیدم بُعد گمشده خودم است که دنبالشم می‌گردم.

او تصریح کرد: در واقع آن بخش معنوی گمشده خودم است که گفتنش سخت است، اما در مجموع بعد از ساختن این اثر اینقدر از ناحیه حضرت رضا (علیه السلام) عنایت و توجه گرفتم آنقدر روشن و شفاف و ملموس و واقعی بود که برایم از هرچیزی ارزشمندتر است.

این هنرمند تاکید کرد: خیلی جا‌ها با آدم‌هایی آشنا شدم که راه غلط را می‌رفتند، اما با شنیدن این قطعه مسیر درست را رفتند.

عظیمی نژاد اظهار کرد: زمانی که به حج رفته بودم میان آن همه جمعیت آدم گمنامی بودم. خیلی‌ها را می‌دیدم که در کنار مسجد الحرام ایستاده اند و آمده ام را گوش می‌دهند در آن لحظه جز این که خدا را شکر کنم کار دیگری نمی‌توانستم انجام بدهم.

این آهنگ ساز مطرح کشورمان گفت: من به عنوان خالق اثر موسیقی دنبال این هستم که آهنگم همه جا پخش، دیده و شنیده شود. خیلی از آدم‌ها از راه دور با شنیدن این آهنگ زیارت می‌کنند. در حال حاضر احترامی که مردم به من می‌گذارند را از جانب و لطف آقا می‌دانم.

منبع خبر : فارس