×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به کزارش مشهدفرهنگ، محمدرضا محمدی ضمن اعلام این خبر افزود: با توجه به اعلام ستادملی مبارزه با کرونا مبنی بر بازگشایی سالن های تئاتر از ابتدای تیرماه، پروتکل های بهداشتی در قالب دستورالعمل اجرایی به مدیریت سالن ها و گروه های نمایشی ابلاغ و اجرایی خواهدشد.

وی افزود: سالن های نمایش همه روزه قبل و پس از اجرای نمایش کاملا ضد عفونی خواهد شد و از تهویه مطبوع و استاندارد در سالن ها استفاده خواهد شد.

محمدی در خصوص میزان فروش بلیط و گنجایش سالن ها گفت: ظرفیت فروش بلیط نمایش فقط ۵۰ درصد گنجایش سالن ها بوده و فروش بلیط نمایش صرفا به صورت مجازی و صدور بلیط از گیشه ممنوع می باشد.

محمدی ادامه داد: از ورود تماشاچیان مشکوک به بیماری جلوگیری خواهد شد، همچنین رعایت فاصله گذاری تماشاچیان هنگام ورود و خروج از سالن و در حین اجرای نمایش ضروری بوده و به منظور فاصله بیشتر بین تماشاگر و بازیگران از نشستن تماشاچیان در ردیف اول جلوگیری خواهد شد، و فروش بلیط این صندلی ها ممنوع می باشد.

وی گفت: استفاده از ماسک برای کارکنان سالن ها و عوامل اجرایی نمایش در پشت صحنه الزامی و مایع ضد عفونی کننده برای تماشاگران، بازیگران و عوامل اجرایی در دسترس خواهدبود.

محمدی در خصوص چگونگی رعایت پروتکل ها برای گریم بازیگران گفت: استفاده از ماسک و دستکش برای گریمورها و استفاده از ابزار اختصاصی برای گریم هر بازیگر الزامی است.

وی یادآورشد: استفاده از ماسک و دستکش برای متصدیان نور و صدا الزامی بوده و از هر گونه تردد در اتاق فرمان جلوگیری به عمل خواهد آمد.

لازم به ذکر است نخستین نمایش پس از چهار ماه تعطیلی تئاتر در مشهد، نمایش “جمعه سیزدهم” به کارگردانی امیر هاشمی مهر خواهد بود که از ۸ تیرماه ساعت ۱۹ در محل پردیس مستقل تئاتر اجرا خواهدشد.