×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهد فرهنگ ،  در یکصد و بیستمین جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، ۶ عنوان جدید به فهرست مصادیق محتوای مجرمانه اضافه شد . یکی از  مصادیق جدیداضافه شده ، راه اندازی هرگونه تارنمای خبری  بدون مجوز است. تا قبل از این راه اندازی سایت خبری بدون مجوز هیات نظارت، جرم نبود.

این جلسه که به ریاست حجه الاسلام منتظری دادستان کل کشور و با حضور ۱۱ نفر از ۱۲ این گروه برگزارشد ۵ مصداق دیگر مجرمانه نیز به شرح اضافه شد .

• خرید و فروش هرگونه امتیاز و مجوز و نیز تبلیغ آنها؛ موضوع ماده ۲ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری مصوب ۱۳۶۷
• تولید، انتشار، تبلیغ و ترویج محتوای مستهجن یا مبتذل که درآن‌ها از اطفال و نوجوانان استفاده شده است. (بند ۸ ماده ۱۰ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان)
• افشاء هویت، اطلاعات و اسرار طفل یا نوجوانان بزه دیده یا در وضعیت مخاطره آمیز (موضوع ماده ۱۹ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان)
• انتشار هرگونه محتوا در جهت تحریک یا ترغیب به کودک آزاری در فضای مجازی (موضوع ماده ۱۰ و بند ۹ ماده ۱۰ حمایت از اطفال و نوجوانان)
• برقراری ارتباط با طفل و نوجوان در فضای مجازی به منظور آزار جنسی (موضوع ماده ۱۰ و بند ۹ ماده ۱۰ حمایت از اطفال و نوجوانان)

منبع : میزان