×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 19 September , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
خراسان رضوی با بحران دارو‌های کرونا روبرو است

به گزارش مشهدفرهنگ، علی روح‌بخش  مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بیماران کرونا در خراسان رضوی در پنجمین دوره طغیان ویروس کرونا “بیش از حد انتظار”است و به همین دلیل  وضعیت تأمین داروی “فاوی‌پیراویر” ظرف سه روز آتی در شرایط بحرانی قرار می‌گیرد.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در چارچوب درمان بیماران کرونایی تاکنون با کمبود سرم روبرو نبود، اما اینک به دلیل استفاده از سرم برای تزریق داروی کرونا همزمان با تعطیلی یکی از شرکت‌های تولیدکننده، این دانشگاه با کمبود سرم نیز روبرو شده که موجب نگرانی است.

مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: بر این اساس وضعیت کنونی در حوزه سرم مورد نیاز برای تزریق دارو‌های کرونا و همچنین داروی ویژه کرونا در خراسان رضوی به شرایط بحرانی نزدیک شده است.

روح‌بخش بیان کرد: علاوه بر داروی کرونا، وضعیت ذخیره داروی “بتافرون” مربوط به بیماران ام. اس و چند قلم از دارو‌های شیمی درمانی نیز محدود شده است.

وی تصریح کرد: تمام تلاش حوزه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر رفع کمبود‌های دارویی به خصوص دارو‌های اساسی برای بیماران متمرکز است.
امیدواریم ظرف روز‌های آتی این کمبود‌های دارویی جبران شود تا در روند خدمت‌رسانی به بیماران به خصوص بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی با خللی روبرو نشود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.