×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

حدود ۱۰ هزار نفر، با رعایت پروتکل های بهداشتی، به تماشای فیلم های جشنواره فجر مشهد نشستند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: جشنواره فیلم فجر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، نمونه بارزی از زیست کرونایی بود.

جعفر مروارید افزود:حضور مردم در سینماها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، الگویی از “مشارکت همراه با سلامت” مردم در سینماها، بود و این الگو می تواند برای سایر رویدادهای فرهنگی و هنری کشور، نیز نهادینه شود.
وی با بیان این که هجدهمین جشنواره فیلم فجر در مشهد با اکران جدول کامل سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به کار خود پایان داد، تاکید کرد: حدود ۱۰ هزار نفر در مشهد، با رعایت پروتکل های بهداشتی، به تماشای فیلم های این جشنواره در سینماهای هویزه، آفریقا(سینمای رسانه)، سیمرغ، اطلس، گلشن و ویلاژ توریست در ۲ سیانس ۱۵ و ۱۸ نشستند.
وی افزود:سینمای رسانه در هر سیانس، میزبان یکصد نفر از اهالی رسانه و یکصد و پنجاه نفر از اصحاب فرهنگ وهنر بود.
دبیر هجدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، ادامه داد: ژانرهای درام اجتماعی، آسیب شناسی فرهنگی، دفاع مقدس، انتخاب های اخلاقی ، فن زندگی، عدالت خواهانه، و کمدی اجتماعی، در این دوره جشنواره، حضور داشتند.
وی در خصوص برنامه های جنبی این جشنواره گفت: سومین جشن سیمرغ سینمای خراسان نیز، همزمان با این جشنواره به مدیریت انجمن سینمای جوان برگزار شد و ۱۳ فیلم در ۲ روز، از هنرمندان خراسانی در سینما هویزه مشهد، اکران و مورد استقبال مخاطبین و هنرمندان واقع شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: رونمایی مستند” از فرش تا عرش” با نگاهی به زندگی عالم وارسته مرحوم ”واله” رضوان الله علیه، و نیز امضای تفاهم نامه حمایت از فیلم های مستند هویت بخش و فیلم‌های کوتاه با شهرداری مشهد، از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره بود.

وی با اشاره به حضور تاثیر گذار اصحاب رسانه در این جشنواره اظهار داشت: برنامه میزانسن ویژه این جشنواره هر روز از سیمای استان تولید و پخش شد، همچنین شهرآرا نیز، روزانه در ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه، برنامه ای زنده را از محل سینمای رسانه پخش می کرد.

مروارید، سخت گیری در رعایت پروتکل های بهداشتی را از دیگر ویژگی های این جشنواره دانست و گفت: به دلیل شرایط شیوع کرونا، یک سوم از ظرفیت سالنهای سینمایی مشهد در زمان نمایش فیلمها مورد استفاده قرار گرفت و همه پروتکلهای بهداشتی اعم از فاصله گذاری بین صندلی‌ها، استفاده از تب سنج در هنگام ورود، گندزدایی و ضدعفونی کردن مداوم سالنها، قرار دادن محلولهای ضدعفونی کننده در سالن های انتظار و جلوگیری از تجمع تماشاگران در هنگام خروج و ورود، رعایت شد.
وی در پایان از همکاری صمیمانه شهرداری مشهد، دانشگاه علوم پزشکی و همچنین مدیران سینماهای مجری جشنواره در مشهد قدردانی نمود.

هجدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد از ۱۵ تا ۲۲ بهمن برگزار شد.