×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، یوسف بیدخوری در خصوص مشمولان فاقد بیمه حوزه گردشگری که از تسهیلات کرونا برخوردار می‌شوند، عنوان کرد: از روز یکشنبه ۱۵ تیر ماه ثبت نام در سامانه کارا آغاز شده و افراد فاقد بیمه تنها در دو حوزه، دیده می‌شوند که یکی از آن‌ها راهنمایان تور هستند و به صورت موردی به اجرای تور می‌پردازند و گروه دیگر بعضی از اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی که به‌ صورت خانوادگی اداره می‌شوند و چون به تازگی مجوز گرفته‌اند، هنوز خود را بیمه نکرده‌اند.

وی افزود: این افراد که فاقد بیمه هستند از مشمولان این تسهیلات بوده و اطلاع‌رسانی گسترده در این‌باره صورت گرفته است تا افراد به سایت تامین اجتماعی مراجعه و برای بیمه بیکاری اقدام کنند. پرداخت حق بیمه بیکاری برای افرادی که اکنون شاغل نیستند، پیگیری معاونت گردشگری کشور و پیرو درخواست‌های مکرر از طرف ما بوده که در حال انجام است و نهایتا توانستیم تامین اجتماعی را متقاعد کنیم تا این افراد را در لیست خود بیاورند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان‌ رضوی بیان کرد: اکنون ثبت‌نام اولیه در حال انجام است تا در آینده امکانی فراهم شود و این افراد بتوانند از این مزایا استفاده کنند. بدین منظور افراد باید به سایت سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir مراجعه کرده و پس از ورود به سایت سامانه کارا وارد قسمت تسهیلات کرونا شوند و در صفحه ثبت‌ نام سامانه مذکور اقدام کنند.

منبع خبر : ایسنا