×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 4 June , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
جزئیات ثبت نام شاغلان گردشگری فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات کرونا

به گزارش مشهدفرهنگ، یوسف بیدخوری در خصوص مشمولان فاقد بیمه حوزه گردشگری که از تسهیلات کرونا برخوردار می‌شوند، عنوان کرد: از روز یکشنبه ۱۵ تیر ماه ثبت نام در سامانه کارا آغاز شده و افراد فاقد بیمه تنها در دو حوزه، دیده می‌شوند که یکی از آن‌ها راهنمایان تور هستند و به صورت موردی به اجرای تور می‌پردازند و گروه دیگر بعضی از اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی که به‌ صورت خانوادگی اداره می‌شوند و چون به تازگی مجوز گرفته‌اند، هنوز خود را بیمه نکرده‌اند.

وی افزود: این افراد که فاقد بیمه هستند از مشمولان این تسهیلات بوده و اطلاع‌رسانی گسترده در این‌باره صورت گرفته است تا افراد به سایت تامین اجتماعی مراجعه و برای بیمه بیکاری اقدام کنند. پرداخت حق بیمه بیکاری برای افرادی که اکنون شاغل نیستند، پیگیری معاونت گردشگری کشور و پیرو درخواست‌های مکرر از طرف ما بوده که در حال انجام است و نهایتا توانستیم تامین اجتماعی را متقاعد کنیم تا این افراد را در لیست خود بیاورند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان‌ رضوی بیان کرد: اکنون ثبت‌نام اولیه در حال انجام است تا در آینده امکانی فراهم شود و این افراد بتوانند از این مزایا استفاده کنند. بدین منظور افراد باید به سایت سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir مراجعه کرده و پس از ورود به سایت سامانه کارا وارد قسمت تسهیلات کرونا شوند و در صفحه ثبت‌ نام سامانه مذکور اقدام کنند.

منبع خبر : ایسنا