×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، «احمد میرمعصومی» آهنگساز ایرانی برای خلق اثری با عنوان «کالسکه» موفق به کسب جایزه جهانی «مسابقه بین المللی آهنگسازی»(ISC) از مسابقات معتبر آهنگسازی شد.

در همین خصوص خبرنگار فارس گفتگویی کوتاه با این آهنگساز ترتیب داده که در ادامه می خوانید:

ضمن تبریک به خاطر موفقیت در این رویداد معتبر جهانی در مورد این جایزه و جزییات این رویداد توضیح بفرمایید.

مسابقه بین المللی آهنگسازی یا (ISC) از معتبرترین مسابقات آهنگسازی جهان است که سالانه با بیش از ۲۶ هزار نفر شرکت کننده از ۱۵۸ کشور دنیا ، رقابت بسیار سنگینی را در۲۳  شاخه موسیقی برگزار میکند. که به لطف خداوند موفق به کسب مقام نخست در شاخه موسیقی اینسترومنتال شدم و بسیار خوشحالم که این توفیق ارزشمند برای مردم عزیز و هنر کشورم رقم خورد.

در مورد اهمیت این جایزه جهانی و پروسه انتخاب برگزیدگان نهایی توضیح بفرمایید.

همانطور که عرض کردم این رقابت  به صورت سالیانه برگزار میشود و اهمیت آن به دلیل حجم بالای شرکت کنندگان از سراسر دنیا و سطح بسیار بالای کیفیت آثار است که خود منجر به خلق یک رقابت هنری در بالاترین سطوح جهانی شده . روند شرکت در این رقابت و انتخاب آثار در هر مرحله بدین گونه بود که از روزهای آغازین سال ۲۰۲۰ پذیرش آثار در ۲۳ شاخه موسیقی آغاز شد و پس از پایان پذیرش ، مراحل ارزیابی و داوری آثار توسط تیمی از برجسته ترین موسیقی دانان دنیا آغاز شد و پس طی مراحل داوری مختلف ، ابتدا  در اواخر سال ۲۰۲۰ ، کمتر از ۹ درصد از حدود ۳۰ هزار شرکت کننده ، برای مرحله نیمه نهایی انتخاب شده و پس از داوری در این مرحله ، کمتر از ۱ درصد آثار برای مرحله فینال انتخاب شدند که پس از طی ارزیابی های موشکافانه متنوع، سرانجام نفرات اول تا سوم هر بخش، شب گذشته توسط سایت رسمی ISC معرفی شدند که به لطف خداوند موفق به کسب مقام نخست در بخش موسیقی اینسترومنتال شدم.

قطعه «کالسکه» دارای چه ویژگیهایی بود که توانست به این موفقیت برسد؟

معتقدم دارا بودن لایت موتیف شیرین و روایتگری تصویری از مهمترین شاخصه های اثر بود که همیشه بی نهایت برایم اهمیت دارد.

 آیا برای سال پیش رو آثاری برای انتشار و شرکت در رویدادهای جهانی دارید؟

بله در حال تولید اثر جدید هستم و تصور میکنم برای سال آینده ، آماده ارائه داخلی و بین المللی شود.

موفقیت اینچنین آثاری چقدر در معرفی موسیقی و‌موزیسینهای ایرانی و نیز فرهنگ و هنر ایرانی در عرصه بین المللی موثر خواهد بود؟

بسیار تاثیر گذار است و این که نام ایران و هنرمندان ایرانی بر تارک هنر جهان بدرخشد، همواره یادآور فرهنگ و هنر غنی این مرز و بوم خواهد بود. و درخشیدن نام ایران در میان کشورهای صاحب سبک در این عرصه برایم افتخار بسیار بزرگی است. شایان ذکر است که در این بخش ، به ترتیب هنرمندانی از کشورهای اتریش و ژاپن مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

قطعه «کالسکه» از آلبوم «نوازش لحظه ها» به آهنگسازی احمد میرمعصومی  و با نوازندگی «کریم قربانی»(ویلنسل)،  «علی جعفری پویان»(ویلن)، «علیرضا دریایی»(ویلن)،  «ناصر رحیمی»(فلوت) و «احمد میرمعصومی»(پیانو و سازهای الکترونیک) خلق شده است.

در سال گذشته افتخارات دیگری نیز توسط این هنرمند کشورمان کسب شد که میتوان به کسب مدال نقره مسابقات جهانی «گلوبال موزیک اواردز» در بخش «بهترین آهنگسازی» و «بهترین آلبوم»، کسب مقام نخست رقابت «آکادمیا موزیک» در بخش «بهترین آلبوم موسیقی اینسترومنتال»،  دو عنوان فینالیست و یک عنوان نیمه نهایی در مسابقات جهانی «آهنگسازی انگلستان»،  اشاره کرد. همچنین در سال ۲۰۲۱ مدال نقره مسابقات جهانی «گلوبال موزیک اواردز» در بخش «بهترین آهنگسازی» به قطعات آلبوم «نوازش لحظه ها» اثر «احمد میرمعصومی» تعلق گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.