×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، کوکب موسوی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی با استناد به مصوبه مورخ ۱۴۰۰/۴/۱۶ هیئت وزیران و پیرو مکاتبات قبلی، موضوع مدیریت مصرف برق در فصل تابستان، بخشنامه ۴ بندی را به تمام اعضای شورای اداری خراسان رضوی ابلاغ  کرد.

در بخشی از این مکاتبه چنین آمده است:

«با هدف کاهش و منظم نمودن اعمال خاموشی مشترکان خانگی و تجاری، ضمن اعلام تعطیلی روزهای پنجشنبه از تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۷ تا آخر مردادماه سالجاری و ساعات کار ادارات در طول سایر ایام هفته از ۷ صبح تا ۱۳، شایسته است در خصوص موارد ذیل اقدام لازم به عمل آید:

۱- ضمن رعایت صرفه جویی برق در طول ساعات کاری، در خارج از ساعات اداری نیز سیستم‌های برقی غیرضرور قطع شود. در صورت عدم رعایت موضوع، شرکت توزیع برق موظف به قطع برق مشترک خواهد بود.

۲- با توجه به مسئولیت دیسپاچینگ ملی ایران، به منظور حفظ پایداری شبکه برق کشور، دستورات مرکز یاد شده برای تمام مدیران برق و مشترکان بزرگ لازم الاجرا است.

۳- مراکز درمانی و سایر دستگاه‌های خدمت رسان که مکلف به ارائه خدمات مناسب و شبانه‌روزی به مردم شریف هستند، از این بخشنامه مستثنی هستند.

۴- تمام دستگاه‌های اجرایی موظفند ترتیبی اتخاذ کنند که در ارائه خدمات ضروری آنها به شهروندان و سایر ادارات، خلل و وقفه‌ای ایجاد نشود و شهروندان در استفاده خدمات ضروری با مشکل مواجه نشوند.»