×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Wednesday, 18 May , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 4 خبر
تشکیل قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونا در خراسان رضوی

به گزارش مشهدفرهنگ، سید حمید موسوی دبیر ستاد مبارزه با کرونای خراسان رضوی بیان کرد: در پی وخامت اوضاع کر ونا و بر اساس پیگیری‌های استاندار خراسان رضوی، وزارت بهداشت ‌و‌ درمان توجه خود را به شرایط و وضعیت وخیم کرونایی مشهد بیشتر کرد و در بحث تامین دارو و امکانات و سایر تجهیزات پزشکی برای شهر مشهد اتفاقات خوبی در حال انجام است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونای خراسان رضوی اظهار کرد: استاندار امروز برای ستاد مبارزه با کرونای استان یک قرارگاه عملیاتی تشکیل داد که به صورت میدانی تمام بخش‌های درگیر با کرونا همچون بهداشت و درمان و نظارت بر امور را در قالب این قرارگاه عملیاتی ۲۴ ساعته فعال کنیم و در حوزه میدانی مدیریت امور نیز اتفاقات مثبتی در حال وقوع است.

وی ادامه داد: این قرارگاه عملیاتی امروز در محلاستانداری خراسان رضوی با مسئولیت شخص استاندار و معاونانش و مسئولان برخی از دستگاه‌های اجرایی فعال می‌شود.

موسوی با بیان اینکه از دو هفته گذشته که اوج پیک کرونا پیش‌بینی شد فعالیت‌ها برای مدیریت شرایط در وضعیت بحرانی شروع شد، تصریح کرد: با این وجود قدرت سرایت‌پذیری سویه جدید کرونا و شدت وخامت حال بیماران به شکلی است که طبیعتاً امکانات ما به زور این بیماری نمی‌رسد، اما به هر حال تمام دست‌اندرکاران امر سعی و تلاش کرده‌اند شرایط را طوری مدیریت کنند که حتی با توجه به آمار بالای تعداد مراجعان، بیماری بدون تخت و یا بدون ویزیت و بستری نماند و بیمارستان‌های ما پاسخ‌گوی مراجعان بوده‌اند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا خراسان رضوی گفت: امیدواریم با ارسال امکانات و تجهیزاتی که وزارت بهداشت ‌و‌ درمان موافقت کرده و پیگیری ‌های استاندار از این به بعد با شرایط بهتری این بیماری را کنترل بکنیم.

موسوی متذکر شد : یک عاملی که به وخامت این شرایط دامن زد متاسفانه به کم‌توجهی و عادی‌انگاری مردم باز می‌گردد و هر چه تذکر در خصوص رعایت پروتکل‌ها داده شد، جدی گرفته نشد.

برچسب ها :