×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 19 September , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تاثیر مراقبت والدین در سلامت فرزندان

به گزارش مشهدفرهنگ، محققان دریافتند، بزرگسالانی که دوران کودکی خود را در مکانی غیر از خانه و دور از والدین بودند، ۱۰ سال بعد، ۴۰ درصد ابتلا به بیماری در آنان مشاهده شد و این آمار، در دهه دوم ۸۵ درصد افزایش یافت.

تحقیقات کالج دانشگاهی لندن و دانشگاه کینگز لندن در بریتانیا حاکی از آن است، افرادی که دوران کودکی خود را با فردی غیر از والدین سپری می‌کنند، احتمال بیشتری برای گزارش مشکلات سلامتی در بزرگسالی دارند.

محققان داده‌های مرتبط با ۳۵۰ هزار نفر را مورد بررسی قرار دادند تا دریابند، آیا کودکانی که تحت مراقبت پرستار، مهدکودک، اقوام و یا هر فرد دیگری هستند، نسبت به کودکان تحت مراقبت والدین، آینده بهتری دارند یا خیر؟

نتایج نشان داد، بزرگسالانی که در هر نوع مدل مراقبتی رشد کردند،  ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سال بعد با مشکلات سلامتی بیشتری مواجه شدند.

همچنین در افرادی که با یک فامیل بزرگ‌شده‌اند، احتمال ابتلا به بیماری و گزارش مشکلات سلامتی از ۲۱ درصد به ۴۳ درصد در دوره ۳۰ ساله متغیر بود.

در مقایسه، بزرگسالانی که در کنار والدینشان رشد کرده‌اند، تنها بعد از ۱۰ سال، ۱۳ درصد مشکلات سلامتی را گزارش کردند و بعدها به ۲۱ درصد افزایش یافت.

محققان اظهار کردند که افراد می‌توانند در طول رشد خود از سلامت روان پشتیبانی کنند و همیشه فرصت‌هایی برای تغییر هست که افراد باید به آن توجه کنند.

یافته‌های این تحقیق در مجله Public Health ارائه‌شده است.

منبع خبر : ایسنا