×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 13 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، صدرا یوسفی با بیان این خبر اظهار کرد: پس از گذشت سه ماه از شیوع بیماری کرونا در ایران و جدی شدن آن، مراکز عمومی از جمله فرهنگسراها، کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه تعطیل شدند.
وی افزود: در حال حاضر پس از ابلاغ پروتکل های بهداشتی تصمیم بر آن شده است که این اماکن با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا، از تاریخ ۱۷ خردادماه بازگشایی شوند.
معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بیان کرد: پروتکل‌های مربوط به فاصله گذاری اجتماعی شامل غربالگری، پروتکل مراقبتی پرسنل، اقدامات کنترلی محیط و کار، بهداشت فردی، بهداشت تجهیزات و ایاب و ذهاب برای همکاران ابلاغ شده است.
یوسفی خاطرنشان کرد: همچنین برنامه‌های آموزشی، خدماتی و سایر برنامه‌های فرهنگسراها با شرط رعایت این پروتکل‌های ابلاغی با روال سابق برگزار می‌ شود.
وی اضافه کرد: همچنین فرهنگسراهایی که دارای سالن کودک و بازی هستند باید به صورت محدود از کودکان متقاضی ثبت نام ‌کنند تا علاوه بر رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی، از تجمع تعداد زیادی از آنان در یک محیط سرپوشیده جلوگیری شود البته لازم به ذکر است که این سالن ها در پایان هر شیفت کاری ضدعفونی می ‌شوند.
معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: کتابخانه‌ های فرهنگسراها نیز با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا و پروتکل‌های ابلاغ شده از تاریخ ۱۷ خرداد بازگشایی می شوند و کتاب‌های بازگردانده شده، به مدت سه روز قرنطینه می‌ شوند.

منبع خبر : شهرداری مشهد