×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 18 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، به نقل از گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، با توجه به ضرورت بازپیرایی فضاهای شهری، اجرای آثار هنری مانند نقوش برجسته و دیوارنگاری ماندگار می‌تواند به عنوان عنصری وحدت‌بخش در رفع اغتشاش جداره‌های شهری موثر واقع شود.

از تمامی استادان و هنرمندان هنرهای تجسمی (حجم، گرافیک، نقاشی) و سایر رشته‌های مرتبط دعوت می‌شود در فراخوان نقوش ماندگار شهری شرکت کنند.

هنرمندان گرامی می‌توانند با مطالعه کامل متن فراخوان، برای ثبت‌نام و شرکت در فراخوان اقدام کرده و در صورت نیاز با شماره ۳۸۴۱۳۹۰۰ تماس حاصل کنند.

متن فراخوان بدین شرح است؛
شهر به عنوان بستر و محیط زندگی انسان، علاوه بر تامین نیازهای زیستی ومادی مردم، باید بتواند به نیازهای روانی آنان نیز پاسخ دهد. باتوجه به آلودگی بصری و اغتشاش‌های موجود در جداره‌های شهری، به خصوص در تقاطع‌ها و جداره پل‌ها، اجرای آثار هنری مانند نقوش برجسته ( دیوارنگاری ماندگار)، می‌تواند به عنوان بصری وحدت بخش، با قابلیت‌های متنوع، روشی مناسب برای رفع این اغتشاش‌ها به شمار آید.

سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با توجه به ضرورت ارتقا، سیما و منظر شهری و همچنین استفاده از آثار هنری برای افزایش روحیه نشاط و سرزندگی شهر، فراخوان «نقوش ماندگار شهری ۹۹» برای جدارهای مختلف به شرح زیر برگزار می‌کند.

نحوه شرکت در فراخوان در سه دسته ثبت‌نام اولیه و ارسال رزومه، ارسال محورهای موضوعی و مکانی برای پذیرفته‌شدگان و ارائه طرح پیشنهادی آنان و کارگاه طراحی ( در این کارگاه سعی می‌شود طرح‌های اولیه به مرحله اجرایی نزدیک شود) تقسیم‌بندی می‌شود.

ثبت‌نام اولیه و ارسال رزومه تا تاریخ ۲۲ خرداد سال جاری به صورت آنلاین و از طریق سایت www.art.mashhad.ir انجام می‌گیرد.

اولویت در انتخاب رزومه با هنرمندانی است که دارای شرایط دانش‌آموخته رشته‌های هنر، طراحی و اجرای حداقل یک اثر نقش برجسته شهری و طراحی و اجرای حداقل یک المان شهری باشد.

با توجه به اینکه انتخاب هنرمندان در مرحله اول از طریق بررسی رزومه صورت می‌گردد، ضروری است علاوه بر رزومه حداقل ۳ نمونه از آثار خود را در فایل رزومه ارسال کنند. پس از پایان مهلت ثبت‌نام اولیه و بررسی رزومه و مستندات ارسالی، اطلاع‌رسانی واعلام نتایج اولیه از طریق سایت مذکور انجام می‌شود.

پس از اعلام نتایج اولیه، مکان و محورهای موضوعی موردنظر شهری برای هنرمندان راه یافته به کارگاه طراحی ارسال می‌گردد. در این مرحله هنرمندان می‌توانند بر اساس موضوعات و نقاط مطرح شده، ایده و طرح‌های خود را بنا بر ضوابط اعلام شده ارسال نمایند.

کارگاه به مدت سه روز برگزار می‌شود. هنرمند پذیرفته شده ایده و اتود طرح‌ها را می‌بایست قبل از شروع کارگاه آماده کند تا در کارگاه طرح با همکاری داوران تکمیل و به مرحله اجرایی نزدیک شود.

طراح وسایل و نرم‌افزارهای موردنیاز طراحی خود را می‌بایست به همراه داشته باشد. همچنین طرح نهایی به صورت فایل با کیفیت بالا از هنرمندان در پایان زمان تعیین شده تحویل گرفته خواهد شد. هنرمندان غیرمشهدی از امکانات اسکان ایاب و ذهاب بهره می‌برند.

به هنرمندانی که به کارگاه راه راه یافته اما طرح برای مرحله اجرا انتخاب نمی‌شود حق‌الزحمه طراحی به مبلغ سه میلیون تومان پرداخت می‌شود.

گفتنی است به هنرمندانی که به دلایل شخصی از ادامه کار خودداری نموده و یا موفق به اتمام و تحویل کامل اثر نشوند، مبلغ تعیین شده تعلق نخواهد گرفت.

هیات داوران پس از بررسی و گزینش رزومه‌ها بعد از برگزاری کارگاه طراحی، به انتخاب آثار نهایی و اجرایی می‌پردازند. شهرداری مشهد حق استفاده از تصاویر کلیه طرح‌های ارائه شده را در تبلیغات، بروشور، کتاب، سایت و سایر موارد مشابه را برای خود محفوظ می‌داند.

طرح‌های ارائه شده نباید قبلا اجرا و یا به ارگان دیگری واگذار شده باشد. همچنین تصمیم‌گیری در مورد موارد پیش‌بینی نشده احتمالی بر عهده برگزارکننده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.