×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، «زندگی پرافتخار سلمان فارسی، پیش‌گام رابطه ایران و جهان اسلام» و «سلمان فارسی؛ از آستان تا آسمان اهل‌بیت(ع)» عنوان دو کتاب از آستان قدس رضوی است که در این آثار به روایت زندگی پرافتخار صحابه ایرانی رسول الله (ص) پرداخته شده است.

زندگی پرافتخار سلمان فارسی، پیش‌گام رابطه ایران و جهان اسلام

کتاب «زندگی پرافتخار سلمان فارسی، پیش‌گام رابطه ایران و جهان اسلام»که به همت انتشارات آستان قدس رضوی به رشته تحریر درآمده است، به روایت زندگی نخستین فرد از سرزمین پارس می‌پردازد که بهشرافت اسلام نائل شد.

براساس روایات متعدد و متون تاریخی، در میان ملت‌ها، هیچ ملتی مانند ایرانیان به پیشواز اسلام نرفته‌اند و این از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ساکنان این سرزمین در طول تاریخ است که با کیاست و درایت خود در میان آیین‌ها، آیین حق را برگزیدند و در این راستا، نگهبانی جدی و یاوری استوار برای اسلام بودند.

سلمان فارسی نیز از چهر‌ه‌های نامور تاریخ اسلام، از یاران نزدیک پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) بوده و نقش ویژه‌ و برجسته‌ای در تحولات صدر اسلام به ویژه نبرد احزاب ایفا کرده است. در وصف این بزرگ‌مرد تاریخ اسلام، آثار بسیاری نگاشته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به کتاب «زندگی پرافتخار سلمان فارسی،(پیش‌گام رابطه  ایران وجهان اسلام» از مجموعه ۱۰ جلدی داستان زندگی اصحاب پیامبر اشاره کرد.

دراین کتاب از رادمرد فرزانه‌ای سخن به میان آمده که در دلدادگی به اهل بیت (ع) شهره آفاق بود، با آغوشی باز اسلام را پذیرا شد و در پرتو ایمان و عمل به جایی رسید که کرامت و کارهای خارق‌العاده‌ای از او سر می‌زد. کسی که حضرت امیرالمومنین (ع) از مدینه با نیروی «طی الارض» به مدائن، کنار پیکرمطهرش آمد،آن را غسل داد، بر پیکر او نمازخواند و آن را به خاک سپرد.

این اثر به قلم نویسنده توانای کشور مرحوم آیت‌الله «محمد محمدی اشتهاردی» نوشته شده که بیش از ۲۰۰ کتاب در زمینه‌های تفسیر قرآن، سیره اهل بیت (ع) تاریخ اسلام، دین، اخلاق و ادبیات از او به یادگار مانده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.