×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 17 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
انتخاب ایران به عنوان سفیر صلح جهان در مراسم بین‌المللی شهر والنسیا اسپانیا موجب افتخار است

سفیر صلح جهان در مراسم بین‌المللی شهر والنسیا اسپانیا
محسن کریمی‌طبسی :
انتخاب ایران به عنوان سفیر صلح جهان در مراسم بین‌المللی شهر والنسیا اسپانیا موجب افتخار است و روزهای ۸ و ۹ مارس ۲۰۱۸ صدمین مراسم بین‌المللی صلح جهانی به میزبانی این شهر اروپایی برگزار شد.
تعداد ۲۲ کاندید جهت انتخاب سفیر صلح در این مراسم حاضر بودند که من به عنوان سفیر صلح جهانی و نماینده ۸۰۰ کمپانی بزرگ دنیا در راه دفاع از ظلم‌دیدگان انتخاب شدم و جای خوشحالی بسیار بود که پرچم جمهوری اسلامی ایران در آن مراسم به عنوان صلح‌طلب‌ترین کشور جهان به احتزاز در آمد.
مدت یک سال وقت دارم که به این وظیفه به خوبی عمل کنم و اگر عملکرد موفقی در این مدت داشته باشم می‌توانم به عنوان کاندید سفیر صلح انتخاب شوم و اولین ایرانی‌‌ای بودم که به این عنوان انتخاب شدم.
تنها ایرانی‌ای هستم که به مدت ۲۵ سال در افغانستان زندگی کردم و با شرایط و مشکلات کشورهای در حال جنگ منطقه و خاور میانه به خوبی آشنا هستم و امیدوارم با تلاش مضاعف و همکاری رسانه‌ها در زمینه گسترش صلح جهانی گام‌هایی موثر برداریم و میخواهیم بگوییم که تبلیغات منفی دنیا علیه ایران کذب است و ایران کشور صلح، میزبانی و مهربانی است.
به عنوان سفیر ایران در لیتوانی تفاهم‌نامه‌های متعددی زیادی داشته‌ایم که یکی از آن‌ها با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در راستای پیشبرد اهداف علمی دو کشور بوده است و در حوزه کشاورزی محصولات قابل توجهی در لیتوانی داریم و برخی از آن‌ها را با موافقت وزارت جهاد کشاورزی به ایران خواهیم آورد و متقابلاً محصولات نمونه کشاورزی ایران را به این کشور صادر خواهیم کرد.
لیتوانی بسیار علاقه‌مند به همکاری با ایران در موضوعات مختلف تجاری بوده است و در چند زمینه همچون تجهیز کشتارگاه‌ها، کشاورزی مکانیزه، دارویی و تولید داروی مشترک و غیره تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده است، اما در مشهد به جز دانشگاه فردوسی تفاهم‌نامه‌دیگری نداشته‌ایم و در برنامه آتی هم اولین نمایشگاه محصولات ایرانی به خصوص مشهدی در لیتوانی برگزار می‌شود.
به دنبال برگزاری جلسه اصلی ۸۰۰ کمپانی صلح جهانی با حصور نمایندگان ۱۰۰ کشور جهان در مشهد هستیم و در جلسه دستاوردهای بسیار خوبی را در حوزه صلح و دوستی داشته‌ایم و امیدواریم که با همکاری مسئولان استانی دفتر صلح جهانی را در مشهد فعال کنیم و با همکاری استاندار خراسان رضوی و مسئولان آستان قدس رضوی، شهرداری و دیگر مجموعه‌ها این دفتر دائمی را در مشهد راه‌اندازی خواهیم کرد.
انسجام اقوام مهمترین بخشی است که در دستور کار قرار گرفته و عامل اصلی اختلافات کشورها که منجر به ویرانی شده اختلاف میان اقوام مختلف بوده است.
ظرفیت‌های آستان قدس رضوی بسیار بالا بوده و در دیداری که تولیت این آستان مقدس خواهیم داشت در مسیر گسترش جهانی سبک زندگی رضوی و معرفی مشهد به عنوان الگوی موفق صلح و دوستی گام‌های بلندی خواهیم برداشت.
در حوزه سرمایه‌گذاری نیازمند ایجاد امنیت هستیم و به لطف الهی کشور ما در رابطه بسیار امن بوده و اگر مشارکت‌های جهانی را در حوزه سرمایه‌گذاری داشته باشیم موجب ایجاد تحول ویژه‌ای در شهر، استان و کشورمان خواهد شد و البته گام نخست خنثی‌سازی تاثیرات بیانات کذب و ناواقع علیه کشورمان بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.