×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی، مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد با اشاره به اینکه تعداد فوتی های کرونایی  در مشهد سه رقمی شده است بیان داشت: بیشتر فوت شدگان کمتر از ۴۰ سال سن دارند و برخی از آنها از اعضای یک خانواده هستند.

وی گفت: با توجه به این که آرامستان بهشت رضوان از زمان شیوع ویروس کرونا به صورت اختصاصی برای متوفیان کرونایی در نظر گرفته شده امروز شاهد شرایط حاد در وضعیت فوتی‌ها در بهشت رضوان هستیم.

مهدوی دامغانی با بیان این که عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و عدم نظارت کافی باعث افزایش تعداد متوفیان شده است افزود: در شرایط موجود بیشتر حجم و فشارکاری بر روی کارکنان آرامستان‌ها تحمیل شده به طوری که مجبور شدیم در دو شیفت کاری و تا ساعت ۲۴  امور تغسیل را انجام دهیم.

فرماندار مشهد هم در بازدید از آرامستان بهشت رضوان با اشاره به اینکه آمار بستری‌ها و فوت شدگان در مشهد افزایش یافته است گفت: برگزاری برخی جشن‌های خانوادگی، دورهمی‌ها و همچنین افزایش سفر مسافران به مشهد در ماه ذی الحجه باعث این افزایش‌ شده است.

هاشمی با بیان اینکه برای بهبود شرایط نظارت‌ها را افزایش داده ایم اظهار داشت: در دو روزگذشته بر اساس مصوبه ستاد کرونا استان ورود به خراسان رضوی ممنوع شده است.

وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته سفر‌های ریلی ۴۸ درصد، هوایی ۷۲ درصد و جاده‌ای با اتوبوس ۳۸ درصد کاهش داشته است اظهار داشت: برای اجرای دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی ویژه در شرایط خاص کنونی ناشی از شیوع ویروس دلتا کرونا در سطح کشور و شهر‌های خراسان رضوی خصوصا مشهد مقدس، هموطنان از سفر به مشهد خودداری کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.