×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات که از بهمن‏‌ماه سال گذشته آغاز به کار کرده بود، با دریافت بیش از هزار و ۱۰۰ اثر از شرکت‏‌کنندگان به کار خود پایان داد و از امروز وارد مرحله داوری می‌‏شود.

ارسال ۱۱۰۰ اثر به جشنواره امسال

جواد نصیری، دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات، در گفت‌وگو با فارس با بیان این مطلب گفت: با تلاشی که در دبیرخانه و استان میزبان یعنی اداره‏ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان انجام گرفت، موفق شدیم رکورد دریافت آثار در جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات را جابجا کنیم و بدین ترتیب تعداد هزار و ۱۰۰ اثر دریافت شد که در مقایسه با دوره‌های قبل جشنواره یک موفقیت محسوب می‏‌شود.

مهلت ارسال به پایان رسیده و فقط امکان ویرایش آثار وجود دارد

وی ادامه داد: از زمان اعلام فراخوان برای حضور علاقه‌‏مندان و به ویژه همکاران مطبوعاتی، خبرگزاری‌‏ها و دیگر رسانه‌‏ها در این جشنواره و با تمدید مهلت ارسال آثار، در حال حاضر سامانه ورودی توسط گروه فنی بسته شده و صرفاً امکان ویرایش برخی نقص‌‏ها با هماهنگی دبیرخانه وجود دارد. به صورت روزانه از طریق سامانه جشنواره با شرکت‏‌کنندگان در تماس بودیم و نکات احتمالی از نقص‌‏ها و ارسال اشتباه آثار در بخش‏‌های مختلف را تذکر می‏‌دادیم که در مرحله داوری کمترین ایراد را داشته باشیم.

برگزاری جشنواره در ۱۲ رشته

وی ضمن تشکر و قدردانی از همه سازمان‌‏ها، رسانه‌‏ها و افرادی که در این حوزه به کمک جشنواره آمدند، افزود: بیش از هزار و صد اثر در ۱۲ رشته این جشنواره شامل شش رشته بخش اصلی و شش رشته بخش ویژه که برای اولین‌بار در این جشنواره برگزار شد. دریافت شده است که به نظرم برای یک جشنواره کاملاً تخصصی با موضوع قرآن کریم، عدد بسیار خوبیارزیابی می‏‌شود.

دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات گفت: کار داوری آثار نیز در همین سامانه جشنواره انجام می‌شود و تمام شرکت‏‌کنندگان می‏‌توانند از طریق رمز عبور خود هر لحظه نتایج داوری را دنبال کنند. همچنین داوران همگی از اساتید ب‏نام حوزه مطبوعات و رسانه هستند و در هر رشته یک داور مجزا کار بررسی آثار را انجام می‏‌دهد، همچنین در بخش ویژه جشنواره نیز (حوزه تولیدات چند رسانه‏‌ای) داوران با تجربه‌‏ای کار ارزیابی آثار را انجام خواهند داد.

وی ادامه داد: برای اینکه داوران محترم در زمان بررسی آثار، کار خود را با نظر آزاد و بدون فشار به انجام برسانند ما از اعلام اسامی آن‏ها خودداری کردیم و همین‌طور در سامانه نیز داوران هنگام بررسی آثار، نام صاحب اثر را نمی‌‏بینند و فقط یک کد سیستمی برای آن‏ها نمایان می‏‌شود.

اختتامیه در ماه رمضان و به صورت مجازی برگزار می‌شود

دبیر چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات در پایان درباره مراسم اختتامیه جشنواره نیز گفت: با توجه به شرایط قرمز شیوع کرونا در اغلب نقاط کشور و ممنوعیت برگزاری هرگونه برنامه و مراسم، با نظر مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تصمیم گرفتیم برنامه اختتامیه را در قالب یک فایل تصویری کوتاه شامل ارائه گزارش عملکرد جشنواره و معرفی نفرات برگزیده، تولید و در موعد مشخص که در همین ماه مبارک رمضان است، منتشر کنیم.

جوایز جشنواره

همچنین جوایز درنظر گرفته برای نفرات اول هر رشته بخش اصلی شامل تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۴۰ میلیون ریال، نفرات دوم هر رشته بخش اصلی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفرات سوم هر رشته بخش اصلی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰ میلیون ریال و نیز نفرات برتر بخش ویژه، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۵۰ میلیون ریال است.