×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، آیین تجلیل از واقفان و ناذران آستان قدس رضوی با حضور جمعی از واقفان و مسئولان آستان قدس رضوی در بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی برگزار شد.

شبکه ۱۱۶ هزار نفری خادمیاری آستان قدس رضوی در خدمت ترویج وقف

در این برنامه محمدحسین استاد آقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی طی سخنانی درباره اهمیت وقف و نذر گفت: آنچه واقفان در اختیار آستان قدس قرار داده‌اند به وسیله شبکه ای به نام شبکه خادمیاری که شامل ۱۱۶ هزار نفر هستند در اختیار محرومان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: خادمیاران در مشاغل و روش‌های گوناگون مانند پزشک، معلم، راننده و… خدمت‌رسانی می‌کنند که با حمایت خیران و ناذران خدمات ارائه می‌کنند.

حمایت ۱۰۰ میلیاردی واقفان و ۴۰۰ میلیاردی خیران از آسیب‌دیدگان کرونا

استاد آقا درباره خدمات بنیاد کرامت رضوی در شیوعکرونا گفت: در این ایام آستان قدس رضوی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از  خانواده‌های آسیب دیده در اختیار بنیاد کرامت قرار داده که از طریق موقوفات تامین شده است، اما چهار برابر این مبلغ یعنی ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر توسط خیران تامین شد و به شکل‌های مختلف در اختیار محرومان و خانواده‌های آسیب دیده از کرونا قرار گرفته است.

توسعه وقف رخ نمی‌دهد مگر با تکریم واقفان و خادمان آستان قدس رضوی

در ادامه مالک رحمتی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تقدیر از واقفان گفت: یکی از مهمترین وظایف ما توسعه وقف است و توسعه وقف رخ نمی‌دهد مگر با تکریم واقفان و خادمان آستان قدس رضوی.

آستان قدس رضوی بزرگترین مجموعه جهان اسلام که توسط مردم اداره می‌شود

وی با بیان اینکه آستان قدس رضوی نهادی است که توسط مردم اداره می‌شود، گفت: شاید بزرگترین مجموعه جهان اسلام که توسط مردم اداره می‌شود آستان قدس رضوی است، این آستان چند صدسال است با کمک‌های مردم اداره می‌شود و یک ریال هم بودجه دولتی ندارد.

حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر در حرم امام رضا (ع)

رحمتی ادامه داد: سالانه ۳۰ میلیون زائر به حرم امام رضا (ع) می آیند و با پول خود مردم از این ۳۰ میلیون زائر پذیرایی می‌شوند. هرجا کار مردمی باشد همه چیز درست و دقیق پیش می‌رود و واقفان و ناذران هستند که امورات را مدیریت می‌کنند.

آستان قدس رضوی با پول مردم و توسط ۲۰۰ هزار خادم از مردم اداره می‌شود

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، این آستان را مجموعه‌ای کاملا مردمی برشمرد و گفت: مجموعه آستان قدس مجموعه‌ای از مردم است و دارایی اش دارایی مردم است و توسط خود مردم اداره می‌شود و بیش از ۲۰۰ هزار خادم و خادمیار هستند که امورات آستان را اداره می‌کنند.

واقفان خادمان گمنام امام رضا (ع) هستند

رحمتی واقفان را خادمان گمنام امام رضا برشمرد و گفت: امام رضا خادم زیاد دارد، که هر کدام عنوانی هم دارند، اما خادمان گمنام و بدون ادعای امام رضا شما واقفان و ناذران و خیران هستید، اگر ما در خط مقدمخدمت می‌کنیم به برکت حمایت شما عزیزان است و ما باید این را قدر بدانیم و هرازچندگاهی یادی کنیم از این خادمان گمنام.

وقف سبب ماندگاری انسان می‌شود

وی وقف را سبب ماندگاری انسان دانست و گفت: چه چیزی بهتر از وقف دارایی انسان را جاودان می‌کند، امروز حاج حسین ملک که سال‌ها است فوت کرده موزه و کتابخانه اش فعال است و نام حاج حسین ملک زنده مانده است.

بزگترین مکانیزم برای الهی شدن ما همین وقف است

رحمتی ادامه داد: بزگترین مکانیزم برای اینکه ما الهی و خدایی شویم در اسلام وجود دارد و آن همین وقف است و خوشا به حال شما که فردای قیامت در محضر امام رضا رو سفید هستید. باید فرهنگ وقف را در جامعه نهادینه کنیم تا همه مردم مانند شما بتوانند از مواهب وقف بهره ببرند.

اجرای نیت واقف خط قرمز ما در آستان قدس رضوی است

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه رعایت نیت واقف خط قرمز ما در آستان قدس رضوی است، گفت: امیدواریم با جلب رضایت واقفان بتوانیم وقف‌های بروز و با کارکردهای جدید و دانش بنیانانجام دهیم و ما در آستان قدس به عنوان امانت‌دار خدمت رسانی کنیم.

خدماتی که این روزها در ایام کرونا ارائه می‌شود از محل موقوفات است

وی در پایان گفت: خدماتی که این روزها در ایام کرونا ارائه می‌شود از محل موقوفات است و اینها جز با حمایت شما واقفان و ناذران میسر نبود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.