×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 13 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش  مشهد فرهنگ ، احسان اصولی از آثار ارائه شده به چهارمین جشنواره هنرهای شهری خانه بهار «مشهد ۱۴۰۰» بازدید کرد .

وی با بیان اینکه اصلاح فرآیندها و تغییر نگاه و رویکرد در موضوع «استقبال از بهار» که امروز از آن به عنوان «خانه بهار» یاد می‌شود، از روزهای نخست فعالیت شورای پنجم، مورد توجه و تاکید کمیسیون فرهنگی و اجتماعی بوده و چندین هدف و راهبرد را دنبال کرده‌ایم.

وی افزود: یکی از اصلی‌ترین تاکیدات ما به حوزه هنری شهرداری مشهد، در جلسه‌ای که شهریورماه ۱۳۹۶ برگزار شد، نصب و ارائه المان‌ها و آثاری هنری بود که واجد تعریف اثر هنری باشند؛ ما باید از شکل‌های ابتدایی، هنری و فانتزی و بزرگنمایی برخی از نوستالژی‎‌ها عبور می‌کردیم و ذائقه مردم با اثر هنری فاخر بیش از پیش آشنا شود.

اصولی از تلاش برای فعال کردن و افزودن دیگر رشته‌های هنری به جشنواره استقبال از بهار سخن گفت و تصریح کرد: برهمین اساس، رشته‌های دیگری چون تئاتر خیابانی، نقاشی دیواری، دیوارنگاری و … نیز افزوده شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در این دوره سعی شده تا رویکرد مدیریت شهری از نصب المان‌های موقت به المان‌های دائم و با وزن هنری بالا تغییر یابد، گفت: بسیار خرسندیم که با تحقق و عملیاتی شدن این سیاست‌ها، جشنواره خانه‌بهار اکنون به‌عنوان رویدادی در سطح ملی و فراملی مطرح می‌شود.

اصولی افزود: عرصه هنر، عرصه‌ای بی‌حد و مرز است که پیوسته فضا برای کار و پیشرفت و تکامل وجود دارد؛ قطعا این مسیر رو به کمال و ارتقاء سطح در آینده نیز استمرار خواهد داشت.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد به منزله ریل‌گذاری برای بهره‌گیری از سلایق و دیدگاه و رشته‌های مختلف و متنوع هنری در جشنواره خانه بهار بوده است، اظهارکرد: خوشبختانه مشهدمقدس در این حوزه ظرفیت ارزشمندی را برای خودش ایجاد کرده و در سطح کشور صاحب نام و نشان و عنوان است؛ لذا از این ظرفیت باید نهایت استفاده را ببریم.

اصولی در پایان با اشاره به اینکه ۷۰۰ اثر هنری به دبیرخانه جشنواره رسیده که از این تعداد ۷۰ اثر در نمایشگاه به نمایش درآمده است، گفت: در بودجه امسال ۲۴ میلیاردتومان اعتبار در بخش مدیریت هنری ویژه نقاشی، المان، نقش برجسته و … تصویب و تخصیص پیدا کرده و سعی می‌شود تا ۶۰ المان را در سطح شهر داشته باشیم.

سایت شورای اسلامی شهر مشهد

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.