×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 25 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی امروز در مراسم افتتاح پروژه های آموزشی که به صورت ویدئو کنفرانس همزمان با سراسر کشور در هنرستان کاردانش زنده یاد محسن سپهری راد برگزار شده بود، اظهار کرد: در استان خراسان رضوی ۲۰۰ مدرسه کانکسی و ۲۰ مدرسه سنگی وجود دارد.

وی افزود: سرانه آموزشی استان خراسان‌رضوی از سرانه آموزشی کشور کمتر است. استان خراسان رضوی بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار نفر دانش آموز دارد و از ۹۷۰۰ واحد آموزشی و ۵۶ هزار کلاس درس برخوردار است.

نظری با بیان این که امروز ۳۴ پروژه افتتاح می‌شود و تا پایان سال جاری هم قریب به ۳۰۰ پروژه افتتاح خواهد شد،تاکید کرد: با این وجود متاسفانه سرانه فضای آموزشی ما از سرانه میانگین کشوری یک متر کمتر است. یعنی اگر میانگین فضای آموزشی در کشور ۵.۲ متر است. اما در استان خراسان رضوی به ازای هر نفر از میانگین فضای آموزشی ۴.۳ متر برخودار هستیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به توزیع ناعادلانه سرانه آموزشی در کشور خاطرنشان کرد: در بعضی از نقاط مثل حاشیه شهر مشهد و حواشی بعضی از شهرها این سرانه فضای آموزشی به ۲.۲ متر می‌رسد. از این رو درخواست داریم این عدالت آموزشی مورد نظر قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مسئولین، خیرین و جریانات مردمی با یک جهاد همگانی و همت مضاعف این عقب ماندگی را در استان خراسان‌رضوی با حمایت وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان تجهیرات و نوسازی مدارس باید حل کنند. زیبنده استان خراسان رضوی نیست که از میانگین کشوری پایین‌تر باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.