×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ،حسین سعیدی اظهار داشت: جلد دوم رمان «آبی‌ها» از سعید تشکری، چهل جلوه حضور از روح ا… شفیعیان، زیست نامه مادر امام رضا(ع) از ناهید طیبی، این لحظه‌ها را دوست دارم از مریم زرنشان، سلام امام رضاجان از مسلم ناصری این ۵ عنوان کتاب جدید را شامل می‌شوند.

وی ادامه داد: از این ۵ عنوان، سه عنوان ویژه گروه سنی بزرگسال و دو عنوان در قالب کتاب های پروانه ویژه گروه سنی کودک و نوجوان می باشد.
سعیدی همچنین گفت: در این ایام دو عنوان کتاب رضوی شامل جلد اول رمان آبی ها از سعید تشکری و کتاب امام رضا(ع) و کرامت انسانی از استاد محمدحکیمی تجدید چاپ می‌شوند.

مدیرعامل به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با بیان اینکه تاکنون در این مجموعه ۱۳۴ عنوان کتاب با موضوع امام رضا(ع) ویژه دو گروه سنی کودک و بزرگسال تولید شده است، افزود: از این تعداد یکصد عنوان ویژه گروه سنی بزرگسال و ۳۴ عنوان ویژه گروه سنی کودک و نوجوان است.

سعیدی خاطرنشان کرد: از مهم ترین این آثار در بخش بزرگسال می توان به رمان عاشقانه دعبل و زلفا به قلم مظفرسالاری، مجموعه ۸ جلدی آهوانه‌ها به قلم سیدمحمدسادات اخوی، در سال‌های دور به قلم حسن احمدی، “در جستوی خورشید” و “امام رضا(ع) و زندگی” به قلم مهدی غلامعلی، موقف ، اوسنه گوهرشاد و آبی‌ها از سعید تشکری اشاره کرد.

وی ادامه داد: در بخش کتاب‌های پروانه (کودک و نوجوان) با موضوع رضوی نیز می توان از کتاب های بیدارم کن و رازآن بوی شگفت از فریباکلهر، اعترافات غلامان از حمیدرضاشاه آبادی، ماه غریب من ، مرغابی‌های مهمان، رضاجان خوش آمدی از مجید ملامحمدی، نشانه‌ها از ابراهیم حسن بیگی، یاس نجمه از حمید هنرجو نام برد.

سعیدی همچنین از تولید کتاب‌های رضوی به صورت مشارکتی با مجموعه‌های دیگر یاد کرد و گفت: معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی، موسسه آفرینش‌های هنری و سازمان کتابخانه‌ها از جمله این مجموعه‌ها هستند.

مدیرعامل به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) خاطرنشان کرد: دو اثر «لالالالا» کبوتر بال داره از آقای علی‌محمد مودب و “گزیده عیون اخبار الرضا(ع)” از محمدهادی زاهدی از دیگر کتاب‌های حوزه رضوی این انتشارات هستند که در مراحل پایانی آماده‌سازی هستند.

منبع خبر : تسنیم