×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 28 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهد فرهنگ ، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و کنونی سازمان فرهنگ‌ و ارتباطات اسلامی با تقدیر از تلاش‌های ابراهیمی ترکمان برای ارتقای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اظهار داشت: آقای ابراهیمی ترکمان در دوره سخت تحریم تلاش کردند تا این سازمان به خوبی عمل کند. ایشان متقاضی تغییر بودند و من مجبور به تمکین شدم و امروز هم حامل پیام تشکر رئیس جمهور از زحمات آقای ابراهیمی ترکمان هستم.

وی با بیان اینکه نگاه من به سازمان فرهنگ و ارتباطات نگاه تحولی است، افزود: تحول تکلیفی است که مقام معظم رهبری بر عهده ما گذاشتند. بنابراین، آغاز چهل سالگی انقلاب اسلامی ابتدای تحول در امور فرهنگی است.

‌وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به بازسازی انقلابی حوزه‌ فرهنگ اشاره داشتند، گفت: این تحول در حوزه بین‌الملل فرهنگی یعنی سازمان فرهنگ‌ و ارتباطات اسلامی. بنده مأمور رصد و ارزیابی و ارائه برنامه تحول برای همه دستگاه‌های فرهنگی بودم. بر همین اساس، تیمی را به سازمان فرهنگ فرستادم که با همه مدیران صحبت کردند. همچنین دوستان در مجموعه دانشگاهی آسیب‌شناسی دقیق روی سازمان داشتند و مصاحبه‌های کارشناسی مناسبی انجام داده بودند که بررسی کردیم و‌ با نزدیک به ۱۵ رایزن فعلی و سابق سازمان نیز گفت‌وگو کردیم که در نهایت تحقیق‌ها، آقای ایمانی‌پور را انتخاب کردیم.

‌اسماعیلی با بیان اینکه برای این انتخاب فرایند علمی، کارشناسی و دقیق را طی کردیم، تصریح کرد: حجت‌الاسلام ایمانی‌پور گزینه بنده از داخل سازمان بود که شورای عالی هم موافقت کردند و بعد به مقام معظم رهبری معرفی کردیم.

‌وی با اشاره به اینکه به عنوان وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی عرض کردم که هیچ بهانه‌ای برای عدم تحول نداریم، گفت: سال ۹۲ آقای ابراهیمی ترکمان با ۱۲ میلیون یورو فعالیت می‌کرد و اکنون این بودجه به ۴ میلیون یورو رسیده است. با این وجود، کمبود اعتبار عذری نمی‌شود که فعالیت فعلی را دگرگون نکنیم.

‌وزیر فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای برنامه بودجه ۱۴۰۱ جلسات فشرده با رییس سازمان داشتیم، افزود: همه معاونت‌ها  و سازمان‌های وزارتخانه دوستانی هستند که برای برنامه فرهنگی دولت کار مشترک کردند و‌ معتقدیم باید حوزه بین‌الملل در عرصه فرهنگ را با حضور نیروی انقلابی و‌ جوان تقویت کنیم. جوانان و‌ رویش‌های جدید باید به کار گرفته شوند.

‌اسماعیلی ادامه داد: سازمان فرهنگ‌ و‌ ارتباطات اسلامی از مجموعه دستگاه‌هایی که فعالیت فرهنگی می‌کردند، شکل گرفته است. نیروهای مؤمن و انقلابی جمع شدند و کارهای بزرگی کردند.

‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه آقای ابراهیمی ترکمان این سازمان را با یک هزار و ‌۱۰۰ نفر تحویل گرفتند، افزود: با بازنشسته شدن برخی نیروها، سازمان فرهنگ‌ و ارتباطات اسلامی اکنون کمتر از ۷۰۰ نیرو دارد. با این حال فعالیت‌های قابل توجهی صورت گرفته است.

‌اسماعیلی به اهمیت توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: توجه ویژه به اقتصاد فرهنگ‌ و‌ هنر در سرلوحه فعالیت ما خواهد بود و تلاش می‌کنیم با کمک عزیزان در شورای عالی سازمان که اندیشمندانی با حکمت هستند اقدامات مهمی در راه گسترش فعالیت سازمان فرهنگ‌ و‌ ارتباطات اسلامی انجام دهیم.

‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ابراهیمی ترکمان را به عنوان مشاور خود منصوب کرد و گفت: آقای ابراهیمی ترکمان فعلاً به عنوان مشاور بنده حضور خواهند داشت و امیدواریم بتوانیم از تجربیات ایشان در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.