×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 26 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، رییس کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در خراسان رضوی اظهار کرد: این استان در حال رسیدن به انتهای موج پنجم کرونا است اما شرایط پایدار نیست و در صورت عدم مراقبت و رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی امکان بازگشت بیماری وجود دارد.

دکتر محمود شبستری با بیان اینکه احتمال اوج گیری موج ششم کرونا از شرق کشور وجود دارد، وضعیت خراسان رضوی را با توجه به رفت و آمدها در مناطق شرقی و جنوبی و همجواری با کشور افغانستان در معرض خطر توصیف کرد.

وی گفت: عدم ورود موج ششم کرونا نیازمند مساعدت و کمک همگانی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پوشش فراگیر واکسیناسیون است.

شبستری افزود: ویروس کرونا تاکنون ۴۵ جهش داشته که در موج چهارم نوع آلفای انگلیسی و در موج پنجم نوع دلتای هندی آن در خراسان رضوی غالب بود.

طبق گفته رییس کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در خراسان رضوی خراسان رضوی هم اکنون از نظر کاهش تعداد مبتلایان وضعیت بهتری نسبت به بسیاری از استان‌های دیگر کشور داشته و از نظر کاهش تعداد مبتلایان در رتبه هشتم کشور قرار دارد.

شبستری با بیان اینکه انجام واکسیناسیون در این استان سرعت خوبی دارد، تصریح کرد: اگر ۷۰ درصد مردم دُز اول و دوم واکسن را دریافت کنند می‌توان  کنترل ویروس کرونا و عدم ورود به موجهای بعدی را انتظار داشت.

رییس کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در خراسان رضوی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و خودداری از ترددهای غیر ضروری بویژه در دهه پایانی ماه صفر از سوی همه مردم تاکید کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.