×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 19 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، این روزها بسیاری از شهدای گمنام یکی پس از دیگری شناسایی می‌شوند. امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه پنج شهید گمنام دیگر دفاع مقدس از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شدند. این شهدا در سال‌های گذشته، پس از عدم شناسایی به‌ عنوان شهید گمنام در شهرها و دانشگاه‌ها دفن شده بودند. خبر شناسایی هویت این شهدای گمنام پس از سال‌ها چشم‌انتظاری به خانواده آن‌ها داده شد.

نخستین شهید، شهید اسکندر مومنی شهرکی است که در سال ۱۳۴۱ به دنیا آمد. همزمان با آغاز جنگ، با تیپ ۴۴ قمر بنی هاشم (ع) از شهرکرد به جبهه اعزام شد. او در روز ۳۱ تیرماه سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان به شهادت رسید و پیکر مطهرش در منطقه ماند و بعد از گذشت سال‌ها در سال ۱۳۹۶ در شهرکرد به عنوان شهید گمنام دفن شد.

شهید رستم علی‌بابایی شهرکی دومین شهید گمنام شناسایی شده امروز است. او در سال ۱۳۵۲ دیده به جهان گشود. از شهرکرد به جبهه اعزام شد و در روز ۲۸ فروردین ماه سال ۱۳۶۷ در تک دشمن در فاو به دیگر یاران شهیدش پیوست. پیکر مطهر این شهید نیز به‌ عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۴ در بندر دیر دفن شد.

سومین شهید، شهید رحیم غلامزاده اهوازی است. او در سال ۱۳۴۶ دیده به جهان گشود. با شروع جنگ تحمیلی، از طریق تیپ ۸۷ موسی‌ بن‌ جعفر(ع) از شوش دانیال به جبهه اعزام شد. سرانجام در روز ۴ تیر ماه ۱۳۶۷ در تک دشمن در جزیره مجنون به شهادت رسید و بعد از گذشت سال‌ها، پیکر مطهرش به‌ عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۳ در شهر بیرم دفن شد.

شهید جهانگیر نقدی‌پور چهارمین شهید گمنام شناسایی شده است. او متولد ۱۳۴۲ است. از شوش به جبهه اعزام شد. در روز ۱۸ بهمن ماه سال ۱۳۶۱ در عملیات والفجر مقدماتی در منطقه فکه ‌آسمانی شد. پیکر شهید جهانگیر نقدی‌پور نیز به‌ عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۸۵ در دانشکده پزشکی بیرجند دفن شده است.

آخرین شهید گمنام شناسایی شده نیز شهید محمدحسن درویش پسند است. او در سال ۱۳۴۶ دیده به جهان گشود. از بهبهان به سوی جبهه رهسپار شد. در روز هشتم اسفند ماه سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در منطقه هورالعظیم به فیض شهادت نائل آمد. پیکر پاک این شهید به‌ عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۹۵ در دانشگاه آزاد بابل دفن شد.

به گزارش فارس، روز گذشته (سه‌شنبه ۱۱ آبان ماه) نیز هویت یکی دیگر از شهدای گمنام داخل محوطه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس براساس آزمایشات DNA شناسایی شد. این شهید که جمال محمدشاهی نام دارد در دوم بهمن ماه سال ۱۳۴۰ در بابل به دنیا آمد. او به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و سرانجام در روز دوازدهم آبان ماه سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۴ در پنجوین عراق به شهادت رسید.(اینجا)

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.