×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 17 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
نقشه راه مدیریت جدید، اجرای برنامه عملیاتی ۹۷-۱۴۰۰ شهرداری درحوزه فرهنگی است

معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و امور زیارت شهرداری مشهد گفت: نقشه راه مدیریت جدید، اجرای برنامه عملیاتی ۹۷-۱۴۰۰ شهرداری در حوزه فرهنگی است
به گزارش مشهد فرهنگ ،  پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی زارعی امروز در مراسم معارفه و تکریم معاون و رییس سازمان اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و امور زیارت که با حضور شهردار، اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد با اشاره به اینکه حضور در بدنه شهرداری مشهد در کسوت یک خادم توفیقی است که خداوند مهربان به من ارزانی داشته است، افزود: حوزه فرهنگی بسیار بزرگ و سنگین است که امیدوارم با یاری خدا و توجهات حضرت رضا(ع) درکنار همکاری سایر حوزه ها و همکارانم در این مسیر عملکرد خوبی داشته باشیم.
وی اضافه کرد: شهردار مشهد تکلیف ما را در اعطای حکم، ارتقا و ترویج فرهنگ شهروندی عنوان و برآن تاکید دارند که تمام تلاشمان را برای اجرایی شدن این خواسته ها که نقشه راه آن برنامه عملیاتی ۹۷-۱۴۰۰ خواهد بود بکار خواهیم بست تا بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق آنچه در آن برنامه ترسیم شده را اجرایی کنیم.
زارعی ادامه داد: راز موفقیت ما در این مسیر، قرار گرفتن کنار مردم و گفتگو با مردم است و هر بار که این اتفاق بیفتد شاهد موفقیت خواهیم بود.
*حوزه فرهنگی شهرداری مشهد پتانسیل بسیار مناسبی دارد
در ادامه این مراسم هادی بختیاری، رییس سابق سازمان اجتماعی فرهنگی، ورزشی و امور زیارت شهرداری مشهد نیز با بیان اینکه خدمت کردن در کنار مضجع شریف حضرت رضا(ع) افتخاری بود که نصیبم شده بود، اظهارکرد: حوزه فرهنگی شهرداری مشهد پتانسیل بسیار مناسبی دارد که در این حوزه می‌توان اقدامات موثر و تاثیرگذاری در شهر انجام داد.
وی افزود: در مدت ۱۸ ماه فعالیت در حوزه معاونت فرهنگی تلاش کردیم اقدامات مناسبی انجام شود و امیدواریم در آینده نیز شاهد روزهای بهتری برای این حوزه باشیم.
بختیاری ادامه داد: برخی مسئله‌ها برای ادامه راه باید مشخص شود تا فعالیت ها در حوزه اجتماعی فرهنگی با تمام توان و سرعت بیشتر پیش رود که این موضوع به حمایت ویژه از سوی شهردار و اعضای شورای شهر نیاز دارد.
*حمایت‌های شورا همچنان همراه معاون فرهنگی شهردار مشهد
حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب رئیس شورای شهر مشهد نیز در ادامه این مراسم با تقدیر از تلاش های هادی بختیاری گفت: امیدواریم دوره مدیریت جدید این سازمان نیز همچون سال قبل و سنوات پیشین منشاء خدمات و آثار نیکی در حوزه فرهنگ و فرهنگ شهرنشینی باشد.
وی با اشاره به حکم انتصاب رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تصریح کرد: در این حکم به چندین نکته مهم از سوی شهردار تاکید شده است که از جمله آن می‌توان به تاکید بر بهره‌گیری و برخورداری از خرد جمعی اشاره کرد.
وی اضافه کرد: لذا پرهیز از تکروی و همچنین توجه ویژه خردجمعی باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا شهرداری با طرف های مختلفی، اعم از فعالان حوزه ساخت و ساز و شهروندانی که عوارض پرداخت می‌کنند، در ارتباط است که باید مشارکت تمامی ذی‌نفعان با اقدامات فرهنگی افزایش پیدا کند.
نایب رئیس شورای شهر مشهد به ارتقاء فرهنگ شهروندی و شهرنشینی به عنوان یکی از اهدافی که می‌تواند در دستور کار سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری قرار گیرد اشاره کرده و اظهارکرد: شهرداری بعنوان نهادی اجتماعی و خدماتی عمدتا بر محور روان‌سازی حمل‌ونقل و ارائه خدمات مختلف به منظور رفاه شهروندان تلاش می‌کند که تمامی این فعالیت‌ها نیازمند فرهنگسازی است.
وی گفت: ایجاد فضای نشاط و شادی در شهر یکی از شعارهای شورای پنجم شهر مشهد بوده که تحقق آن را تا حدود زیادی می توان در منظر شهری و لایه های زیرین شهر و فرهنگسراها و فضاهایی که در اختیار شهرداری است، حس کرد.
موحدی زاده با تاکید بر اینکه گسترش فرهنگ دوستی، تعامل و گفتگو در مشهد اکنون یکی از ضرورتها است، افزود: جریان های تاثیرگذار در عرصه خدمت و قدرت به طرق مختلف در مشهد وجود دارند که طبیعت و ذات شهری مثل مشهد اقتضای آن را دارد لذا گسترش فرهنگ تعامل و گفتگو باید مورد توجه قرارگیرد.
نایب رئیس شورای شهر مشهد با تقدیر از زحمات معاون و رئیس سازمان اجتماعی فرهنگی سابق شهرداری مشهد گفت: مسئول و یا مدیری که پس از یک دوره می‌خواهد رویه های رسوب کرده گذشته را تغییر دهد، کار بسیار سختی دارد و با موانع و مشکلات بیشتری روبرومی شود که هادی بختیاری نیز که با هزاران امید شهر را تحویل گرفت برای ایجاد این تغییرات تلاش های زیادی انجام داد.
وی با بیان اینکه شورای پنجم در بخش فرهنگی با رقبای خود وجه تمایزی داشت و از آن با عنوان تغییر در شهر یاد کرده و در پی آن شعار امید و زندگی را مطرح کرد، افزود: این فرآیند طی دو سال اخیر کند پیش‌رفت ولی خیلی دقیق و حساب شده بود.
وی مهدی زارعی، معاون شهردار و رئیس جدید سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری را انسانی سلیم‌النفس و خوش‌قلب، اهل فرهنگ و معنویت به معنای اصیل و شخصیتی فرهیخته دانست و گفت: زارعی از جوانان فعال و پرانرژی و حاضر در صحنه است که این امر نشان از اعتقاد راسخ او به راهی است که انتخاب کرده و مراحل ترقی را پلکانی طی نموده است.
*حوزه فرهنگی در جریان اصلاحات صاحب نظران زیادی دارد
بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر مشهد نیز در ادامه این مراسم با تقدیر از زحمات هادی بختیاری اظهار کرد: حوزه فرهنگی در جریان اصلاحات صاحب نظران زیادی دارد و ۷۰ درصد بزرگان ما در این حوزه صاحب نظر هستند این درصد بالا نشان دهنده اهمیت و جایگاه حساس این معاونت است.
وی با بیان اینکه شناخت خوبی از مهدی زارعی، معاون جدید فرهنگی داریم که پیش از این در حوزه اجتماعی با رویکرد سیاسی فعالیت داشته‌اند، افزود: همچنان که از هادی بختیاری حمایت داشتیم از معاون جدید نیز حمایت خواهیم داشت.
گندمی ادامه داد: ایجاد نشاط اجتماعی برای ما بسیار حائز اهمیت است که تا کنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است اما در حوزه تغییر رفتار در راستای ایجاد آرامش شهروندان باید گام‌های موثرتری برداشته شود.
*شهردارجوان روح جوانی را در شهر دمیده است
همچنین در ادامه این مراسم شهریاری عضو هیات رئیسه شورای شهر مشهد نیز با تقدیر از عملکرد هادی بختیاری در حوزه فرهنگی گفت: تغییر از اختیارات شهردار است و امیدواریم تحول خوبی را در مدیریت جدید در حوزه فرهنگی اجتماعی شاهد باشیم.
وی افزود: شهردار جوان مشهد روح تازگی و جوانی را در شهر دمیده است که جای تقدیر دارد و امیدواریم در کنار تحولات جدید در سازمان اجتماعی فرهنگی از تجربیات هادی بختیاری در این حوزه استفاده کنیم.
درادامه با اهدای رسمی حکم شهردار مشهد به مهدی زارعی، وی به عنوان معاون جدید و رییس سازمان اجتماعی، فرهنگی، ورزش و زیارت شهرداری مشهد معرفی و هادی بختیاری نیز به عنوان مشاور معاون فرهنگی در امور شهروندی منصوب شد.
مجید خبیری

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.