×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 28 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از وبدا، دکتر سید جواد حسینی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بازگشایی مهدهای کودک مستلزم رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و دستورالعملهای ابلاغی است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان متولی سلامت جامعه با احاطه کامل بر تبعات اقتصادی و اجتماعی حاصل از تعطیلی مهدهای کودک، حساسیت ویژه ای در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی در مهدهای کودک با توجه به اهمیت حفظ سلامت گروه سنی کودکان دارد. با توجه به عدم واکسیناسیون کرونا در کودکان زیر ۱۲ سال، کودکان گروهی پرخطر در مقابل این بیماری هستند. تجربه نشان داده است کودکان ناقلین بی صدای بیماری کرونا در جامعه هستند و همین موضوع مهمترین علت تاکید بر اجرای کامل دستورالعملهای بهداشتی و نظارت های کارشناسانه در فعالیت مهد کودکها است.

حسینی خاطرنشان کرد: شرط اولیه برای بازگشایی مهدهای کودک کسب حداقل ۸۵ درصد امتیاز چک لیست های مربوطه در بازدید از این واحدها است. علاوه برآن داشتن ۴ شرط شامل استفاده همه پرسنل از ماسک، وجود فضای ۴ متر مربع به ازای همه کودکان حاضر در مهد، کسب حداقل ۷۵ درصد چک لیست تهویه مناسب و واکسیناسیون کامل کودکان، عوامل اجرایی رانندگان سرویس همراه تمامی اعضای خانواده و موجود بودن مدارک و مستندات در مهد از مواردی است که اجرای آن ضروری و به آن تاکید شده است.

وی تاکید کرد: رعایت واجرای کامل موارد مذکور برای بازگشایی مهدهای کودک ضروری است و چنانچه این واحدها پس از بازگشایی، در مورد هرکدام از دستورات بهداشتی ابلاغ شده تخطی نمایند واحد مذکور فوراً پلمپ خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.