×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، روز گذشته شایعاتی مبنی بر درگیری فیزیکی ناشی از واگذاری فرهنگسرای پایداری مشهد میان کارکنان دو نهاد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگسرای شهید سلیمانی (پایداری) در فضای مجازی منتشر شد. برای اطلاع بیشتر از جزئیات، خبرنگار فارس نظر دو عضو شورای اسلامی شهر مشهد را جویا شده است.

موسی‌الرضا حاجی بگلو سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد پیرامون واگذاری فرهنگسرای پایداری در مشهد اظهار کرد: در مورد واگذاری فرهنگسرای «پایداری» که به نام «شهید قاسم سلیمانی» مزین شده است، این سوال مطرح می‌گردد که چرا فرهنگسرایی که محل حضور یادگاران دفاع مقدس و نیروهای حزب الهی است و در طی سالیان گذشته مراسم‌های انقلابی بسیاری در آن کلید خورده و برنامه ریزی شده است، باید در بازه زمانی کوتاهی به یک نهاد دیگر واگذار شود؟

حاجی بگلو با اعلام اینکه فرهنگسرای پایداری در طول ادوار محل معراج شهدا در مشهد بوده است، بیان کرد: به طور حتم آن نهاد دیگر نیز از این فرهنگسرا در جهت اقدامات مثبت بهره می‌گیرد، ولی چرا باید این فرهنگسرا واگذار شود؟

تمامی اعضای شورای شهر، مخالف واگذاری فرهنگسرای پایداری بودند

وی با اعلام اینکه تمامی اعضای شورای اسلامی شهر مشهد به اتفاق مخالف این نحوه واگذاری بودند، گفت: در حال حاضر نحوه واگذاری این فرهنگسرا در دست بررسی بوده و قطعا باید فرهنگسرای «پایداری» به فعالیت انقلابی و جهادی خود همچون گذشته بازگردد.

حاجی بگلو تصریح کرد: وقتی مکانی که قریب به ۳۰ سال فرهنگسرای پایداری در آن دایر بوده و قدمت فرهنگی دارد، به صورت ناگهانی با تغییراتی مواجه می‌شود، نگرانی و گلایه‌مندی تمامی نیروهای انقلابی را به همراه دارد.

امیدواریم شرمنده یادگاران دفاع مقدس انقلاب اسلامی نباشیم

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: ما با کمبودی در حوزه فرهنگسرا برای در اختیار قرار دادن به مجموعه‌های انقلابی نداریم، به نهاد انقلابی دیگر کمک می‌کنیم و فرهنگسرای دیگری را در اختیارشان قرار می‌دهیم.

وی با بیان اینکه نمی‌توانیم محل تجمع نیروهای انقلابی و یادگاران دفاع مقدس را منحل کرده و مجموعه دیگری را آنجا مستقر کنیم، ادامه داد: ما نحوه واگذاری و اجرای این اقدام مطلع نبوده و پس از انجام در جریان واگذاری قرار گرفتیم؛ طی دو روز اخیر بسیاری از مردم و دوست داران انقلاب پیگیر این موضوع از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد بودند که چرا بدون هماهنگی این اتفاق افتاده است.

حاجی بگلو با اعلام اینکه در حال پیگیری برای رفع مشکل و بازگشت به حالت اولیه هستیم، تصریح کرد: از برخوردهایی که آنجا صورت گرفته مطلع نیستیم و امیدواریم مسائل آنگونه که شنیده‌ایم نباشد؛ امیدواریم شرمنده یادگاران دفاع مقدس انقلاب اسلامی نباشیم.

شهرداری نمی‌تواند اموال و املاک خود را در اختیار اشخاص بگذارد

در ادامه حسن منصوریان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد اظهار کرد: از نظر قانونی شهرداری نمی‌تواند اموال و املاک خود را در اختیار اشخاص بگذارد مگر اینکه مصلحت عامه‌ای در میان باشد و اینکه اموال شهرداری با یک نامه انشائی در اختیار کسی قرار بگیرد و رابطه‌ای استخدامی در میان نباشد خلاف قانون است.

منصوریان با بیان اینکه گاهی این اختلافات ناشی از جهل به قانون است نه چیز دیگری، ادامه داد: فرهنگسرای شهید سلیمانی (پایداری قدیم) توسط هیأت امنایی موجه و دارای سابقه ایثارگری اداره می‌شود، شهرداری باید کمک کند تا باغ موزه بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس ساخته شود.

وی افزود: در گذشته فرآیند این کمک و روند آن یک روند فرسایشی بوده و گاهی عزت نفس بنیاد رعایت نمی‌شد. برای اصلاح فرآیند تصمیم گرفته شد تا رییس بنیاد حفظ آثار را رئیس هیأت امنای فرهنگسرا قرار دهیم تا شهرداری بتواند با بودجه‌ای که به فرهنگسرا تخصیص می‌دهد، مساعدتی به بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس برای ساخت باغ موزه کرده باشد.

شرح وظایف رییس هیأت امنا در قانون آمده است

منصوریان با بیان اینکه انتصاب ریاست هیأت امنا به منظور این نیست که شما می‌توانید ساختمان را بگیرید یا مدیر فرهنگسرا را تعویض کنید و شرح وظایف رییس هیأت امنا در قانون آمده است، افزود: همه اتفاقاتی که در فرهنگسرا می‌افتد تنها به تصمیم رییس هیأت امنا نیست و افراد دیگری هم باید نظر دهند این تغییر رییس هیأت امنا تغییری بنیادی نبوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.