×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، دکتر حمید رضا رحیمی افزود: از مردم تقاضا داریم با مشاهده هر نوع علائمی به مراکز خدمات جامع ۱۶ ساعته مراجعه نکنند بلکه ابتدا با کارشناسان سامانه ۱۹۱ مشاوره نمایند.
وی ادامه داد: با شیوع دوباره ویروس کرونا فعالیت سامانه ۱۹۱ برای پاسخگویی به پرسش‌های مردم در این زمینه نیز دوباره فعال شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سامانه ۱۹۱ دانشگاه علوم پزشکی مشهد همزمان با شیوع کرونا در اسفند ماه سال گذشته راه‌اندازی شد و با فروکش کردن بیماری کووید ۱۹ در خرداد ماه غیر فعال گردید و از حدود دو هفته گذشته دوباره راه‌اندازی شده و از ساعت هشت تا ۲۳ فعال است.
وی افزود: در حال حاضر این سامانه روزانه پاسخگوی حدود سه هزار تماس مردمی در ارتباط با کرونا است و در مرحله دوم شیوع کرونا تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر با این سامانه تماس گرفته‌اند.
دکتر رحیمی ادامه داد: کارشناسان این سامانه  اعم از پزشک و پرستار به تمامی پرسش‌های مردم در خصوص پیشگیری و درمان کرونا، آزمایش کرونا و قرنطینه پاسخ می‌دهند.
وی گفت: افرادی که به خاطر کرونا استراحت پزشکی دارند قبل از رفتن به محل کار با سامانه ۱۹۱ تماس بگیرند تا کارشناسان آنان را راهنمایی نمایند زیرا اگر این افراد پس از گذراندن دوران قرنطینه سه روز تب و سرفه متوالی نداشته باشند، می‌توانند به محل کار خود برگردند و در غیر این صورت قرنطینه آنها تمدید خواهد شد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مردم خواست برای طرح پرسش‌های خود در زمینه کرونا تلفن‌های اورژانس ۱۱۵ و ۱۹۰ پاسخگویی به شکایات مردمی در حوزه بهداشت و درمان را اشغال نکنند و فقط با سامانه ۱۹۱ تماس بگیرید.

هم اکنون حدود پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و مابقی توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات رسانی می‌شوند.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر مشهد ۱۳ شهرستان دیگر در استان خراسان رضوی را زیرپوشش دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۷۱ هزار و ۶۰۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۳ هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است.

منبع خبر : ایرنا