×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 18 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، حسن موحدیان در اولین نشست منتخبان دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد با اصحاب رسانه، با عرض تسلیت ایام شهادت امام باقر(ع)، اظهار کرد: مردم می‌خواهند بدانند که نقشه راه و مرام شورای ششم و فرایند انتخاب شهردار چگونه است؛ ما امانت‌دار رأی مردم هستیم و این رأی به منزله تغییر و تحول در نظام مدیریت شهری است.

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد تصریح کرد: استفاده از افراد جهادی، پاک دست، انقلابی و مردمی در مدیریت شهری جزو مرامنامه ماست؛  بنابر این کاری می‌کنیم که در پایان دوره ما را به عنوان شورای شهر بدانند نه شورای شهرداری؛ شورای ششم محل تعامل با دستگاه‌هاست و به دنبال تقابل نیستیم؛ نوعی یکپارچگی طبق قانون در شهر ایجاد کرده و تعاملی با استاندار و دولت داریم.

شهردار بومی الویت اصلی ماست

وی افزود: تدوین شاخص ها برای انتخاب شهردار در حال نهایی شدن و اولویت اصلی ما انتخاب شهردار بومی است، گزینش مدیر غیربومی توهین به مردم مشهد است زیرا فرصتی برای شناساندن شهر به شهردار غیربومی نداریم.

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد گفت: به دنبال انتخاب شهردار بومی، متخصص و متعهد هستیم اما تمایلی به رسانه ای شدن موضوع نداریم تا تداخلی در روند کار شهردار و شورای شهر پنجم ایجاد نشود.

موحدیان در خصوص انتخاب شهردار از میان منتخبان شورای ششم نیز افزود: به هیج وجه موافق انتخاب شهردار از میان منتخبان شورای شهر نیستم و این اقدام را بی توجهی به رای مردم می دانم که کسی به جای کار در شورا، به عنوان شهردار خدمت کند.

وی اضافه کرد: طبق قانون با آغاز فعالیت شورای ششم، فعالیت شهردار کنونی به پایان می رسد اما از شهردار فعلی می خواهیم تا زمان انتخاب شهردار جدید، با ما همراهی کند و اگر موافقت نکرد یکی از معاونان شهردار را به عنوان سرپرست شهرداری می گماریم.

موحدیان بیان کرد: شورای ششم امانتدار رای مردم است که وظیفه خود می داند این امانت را تا انتهای ماموریت حفظ کند، و رای اخیر مردم به معنای ایجاد تغییر و تحول در نظام مدیریت شهری بود.

وی با تاکید بر استفاده از افراد جهادی، پاکدست و مردمی در مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: ما خود را نه شورای شهرداری، بلکه شورای شهر می دانیم، لذا از همه ظرفیتها در این بخش استفاده خواهد شد.

در شورای ششم مدیر زن نخواهیم داشت

رییس سنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص به کارگیری زنان به عنوان معاون شهردار و شهرداران مناطق نیز گفت: زنان مکمل هستند، جامعه از خانواده شروع می‌شود تا جامعه بزرگتر شود.

موحدیان افزود: در پست‌های ستادی می‌توان از زنان استفاده کرد، اما نمی‌توانیم در مدیریت‌ها از زنان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: زنان در موقعیت‌های ستادی می‌توانند حضور داشته باشند، اما سهم آنان در مدیریت به قیمت‌ خستگی‌های مفرط آنان درست نیست و بنده مخالف حضور زنان در پست‌های مدیریتی و معاونتی شهرداری هستم.

موحدیان ادامه داد: به دنبال تعامل با نهادهای مختلف، همکاری با دولت و ایجاد رابطه دوسویه با مردم در انجام امور هستیم.

این عضو منتخبان شورای ششم شهر مشهد افزود: برای انسجام‌بخشی به امور دبیرخانه ای تشکیل شده و تاکنون با بزرگان و مسوولان شهر نیز دیدارهایی صورت گرفته است.

موحدیان با اشاره به تشکیل کارگروه های ویژه در شورای ششم، خاطرنشان کرد: کارگروه شناسایی نخبگان و متخصصان، کارگروه تبیین شاخص های شهردار مشهد، کارگروه تدوین شورای ششم شهر مشهد و تشکیل تیم رسانه ای از جمله اقدامات در دست اقدام منتخبان شورای ششم است.

اگر مردم به دنبال پل و زیر گذر بودند به ما رای نمی دادند

وی در خصوص پروژه های نیمه تمام شهری نیز گفت: توسعه و پیشرفت شهر با جدیت دنبال می شود، در ایجاد شور و نشاط برای مردم کوتاهی نکرده و پروژه های نیمه تمام را نیز به سرانجام خواهیم رساند.

رییس سنی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد افزود: بخش فرهنگی اولویت و مورد توجه شورای ششم است، مردم اگر قرار بود به اجرای پل و زیرگذر رای بدهند به ما رای نمی دادند.

موحدیان خاطرنشان کرد: کار فرهنگی زمانبر و دیربازده است، لذا در مقوله فرهنگی اقدامات باید بر اساس اولویت باشد.

وی با تاکید بر لزوم شفاف سازی، اظهار کرد: من شفاف سازی را از خود شروع می کنم، نیروی بازنشسته با حقوق ماهانه ١٢ میلیون تومان هستم که در منزلی ملکی در شهرک طالقانی زندگی می کنم و در انتخابات اخیر ١١٢ میلیون تومان هزینه تبلیغات کردم.

وی در خصوص طرح نوسازی بافت پیرامون حرم رضوی نیز گفت: بحث معنویت در اطراف حرم با تجاری سازی در حال از دست رفتن است و منویات و دستورات مقام معظم رهبری در بافت مورد تاکید است، اجازه نمی دهیم ساختمان بلند بدون معماری اسلامی در این بافت ساخته شود، شورا در این خصوص اختیارات زیادی ندارد ولی مطالبه گر است.

در شورای ششم نیروهای کارآمد فعالیت خواهند داشت

دبیر هماهنگی منتخبان شورای ششم شهر مشهد نیز در این نشست در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص برنامه شورای ششم در خصوص وضعیت منابع انسانی جذب شده در شورای پنجم، اظهار کرد: شورای ششم به دنبال ساماندهی درست و به کارگیری نیروهای متخصص و کارآمد است . برنامه ریزی دقیقی برای این موضوع خواهیم داشت.

حسین حسامی افزود: تدوین مولفه های مدیریت شهری مبتنی بر نظام اسلامی، توجه به مناطق کم برخوردار، رشد و توسعه شهر با رویکرد زیارتی بودن این کلانشهر،استفاده از ظرفیت اقتصاد زیارت و بهره گیری از ظرفیت مردمی از رویکردهای شورای ششم مشهد است.

یکی دیگر از منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز گفت: با ثبات مدیریت فرهنگی با حرکت متداوم در حوزه فرهنگسازی در مسیر ارتقای فرهنگ شهرنشینی و میزبانی از زائران امام هشتم، حرکت خواهیم کرد.

مهدی ناصحی افزود: توجه به خرده فرهنگهای شهرنشینی نیز با استفاده از توان تخصصی اعضا مورد توجه است.

وی ادامه داد: آسیبهای اجتماعی، تعداد معتادان متجاهر و متکدیان، افزایش طلاق و نظایر اینها زیبنده شهر مشهد نیست و برای رفع آسیبهای اجتماعی و توانمندسازی معتادان و متکدیان برنامه خواهیم داشت.

وی گفت: شان شورا نه اجرا، بلکه سیاستگذاری است و شهردار باید مبتنی بر خط مشی شورا، برنامه عملیاتی ارائه دهد و همرسانی جریانات اجتماعی مشهد نیز مدنظر است.

صرف بودجه محلی برای خدمات ملی در مشهد درست نیست

دیگر عضو شورای ششم شهر مشهد نیز در این نشست گفت: در مشهد خدمات ملی اما بودجه محلی است، باید بودجه مستقلی برای شهر مشهد خارج از بودجه شهرداری داشته باشیم.

موسی حاجی بگلو با اشاره به هبه قطعه زمینی ١٨ هکتاری به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: شهرداری تا کی باید بار دولت را به دوش بکشد.

برچسب ها : ,