×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 17 October , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
شناسایی ۱۲۳۹ مسافر خارجی مشکوک به کرونا در خراسان رضوی

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از ایرنا، غلامرضا صیادی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی اظهار کرد: این اقدام در چهارچوب اجرای طرح مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک به کرونا در مبادی مرزی ظرف ۳۵ روز اخیر در خراسان رضوی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: هزار و ۵۴ نفر از این مسافران خارجی در مرز دوغارون، واقع در شهرستان تایباد در مرز شرقی خراسان رضوی با کشور افغانستان و ۱۸۵ نفر دیگر در محل فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد به عنوان افراد مشکوک به کرونا شناسایی شده اند.

معاون جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به تب‌سنجی و پایش سلامت ۳۵ هزار و ۳۸۱ مسافر خارجی ظرف امسال در ورودی های مرزی خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: مسافران مشکوک به کرونا برای آزمایش فوری و سی. پی. آر معرفی و آزمایش طبی از آنان برای تشخیص قطعی ویروس کرونا گرفته شده است.

صیادی گفت: طرح مراقبت بهداشتی از مسافران مشکوک مبتلا به کرونا در مبادی مرزی از ۲۵ اسفند پارسال آغاز و تا پایان سی‌امین روز فروردین امسال با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و اداره‌کل راه و شهرسازی خراسان رضوی به مورد اجرا گذاشته شده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح ۲ قرارگاه مرزی شامل مرز هوایی در بخش پروازهای خارجی فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و مرز زمینی دوغارون شهرستان تایباد این استان به منظور استقرار نیروهای هلال احمر انتخاب شده است که تاکنون ۱۱ هزار و ۸۱۵ نفر در فرودگاه و ۲۳ هزار و ۵۶۶ نفر نیز در مرز دوغارون پایش شده‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی همچنین به توجه و تجلیل رییس جمهوری نسبت به اجرای طرح مراقبت بهداشتی مسافران مشکوک مبتلا به کرونا در مبادی مرزی اشاره و بیان کرد: اجرای این طرح تا پایان اردیبهشت ماه امسال ادامه خواهد یافت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.