×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 22 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، دکتر محمدحسین بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز دوشنبه بیان داشت: افزایش بیماران غیربومی مراجعه کننده در بخش سرپایی مراکز منتخب کرونای مشهد نیز در هفته‌های اخیر مشهود بوده است.

وی بیان کرد: هم اکنون به دلیل کمبود امکانات درمانی در استان های دچار بحران کرونا به ویژه سیستان و بلوچستان، بیماران مبتلا برای درمان به دیگر شهرها از جمله مشهد مراجعه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خاص مشهد، که به بیماران زائر و مسافر کرونایی و غیرکرونایی از همه نقاط کشور خدمات می دهد،  دانشگاه علوم پزشکی مشهد در شرایط کنونی نیازمند حمایت و کمک بیشتری است.

دکتر بحرینی گفت: از سوی دیگر در خصوص شمار زیادی از مسافران مبتلا به کرونا، که برای درمان به مشهد سفر می‌کنند باید چاره اندیشی شود، در غیر این صورت شیوع گسترده دلتای کرونا در کلانشهر مشهد و استان خراسان رضوی دور از ذهن نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: استان خراسان رضوی با وجود ترددهای بسیار و چالش های مختلف،  تاکنون در مدیریت کرونا عملکرد خوبی داشته است اما غفلت از شرایط موجود، می تواند خطر شیوع گسترده‌تر بیماری در این استان را به دنبال داشته باشد.

اکنون حدود هزار و ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های خراسان رضوی بستری هستند.
۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام خدمات‌رسانی می‌شود.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: ۱۹۵ نفر دیگر از هموطنان تا ساعت ۱۴ دیروز بر اثر کرونا جان باخته اند.

در این مدت ۲۲ هزار و ۱۸۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۱۲ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۲۳ هزار و ۲۶۳ نفر رسیده و مجموع جان باختگان این بیماری نیز به ۸۷ هزار و ۱۶۱ نفر رسیده است.

برچسب ها :