×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 19 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ، حامد پریزاد سینماگر نوظهور مشهدی با اشاره به اینکه هنر مشهد و هنرمندان مشهدی در خود این شهر دیده نمی شوند، گفت: بازیگران، کارگردانان و هنرمندان سینمای مشهد چون به هنرشان خیلی در شهر خودشان اهمیت داده نمی شود مجبور می شوند برای ارتقاء کار خودشان از این کوچ کنند.

وی افزود: ما باید در همین شهر هنرمندان خود را پرورش دهیم تا آنها را از دست ندهیم و نیاز داریم تا شهر هنرپرور مشهد را در زمینه سینما بارورتر کنیم.

این کارگردان جوان ادامه داد: ما در این شهر سرمایه گذارانی داریم که می خواهند و می توانند حامی هنر سینما باشند، لذا نیاز داریم که دست کارگردانان را در دست سرمایه گذاران بگذاریم تا در ساخت یک فیلم، مکمل هم باشند و هنر این شهر را به اوج برسانند.

پریزاد تاکید کرد: قطعا نگاه مسئولان به این مقوله می تواند راهگشای پرورش روح هنر شود و هنرمندان علاقمند را به این سو بکشاند.

وی بیان کرد: من هنر بازیگری و سینما را در درون خودم یافتم تا اینکه استعداد من توسط یک کارگردان سینما(رسول مجرد کاهانی) در مشهد کشف شد و من به این سمت سوق داده شدم و با دل و جان به این کار وارد شدم، ظرف مدت کوتاهی با گذراندن دوره های بازیگری و کارگردانی، اینک موفق به ساخت فیلم کوتاه نیز شده ام و مطمئنم هنرمندان دیگری نیز در مشهد هستند که باید توانائیهایشان شناخته شوند و به عرصه بازیگری بیایند.

پریزاد گفت: یک سینماگر باید ابتدا هنر بازیگری را در خود بیابد و با استفاده از ظرفیت درونی خود در این عرصه جایگاهی پیدا کند و متکی به پول و پارتی نباشد تا بتواند هنر اصیل را ترویج کند.

وی ادامه داد: ساخت یک فیلم بلند در مشهد و در جوار امام رضا(ع) برای معرفی ویژگیهای منحصربفرد این شهر و شناساندن هنرمندان گمنام می تواند ما را به نشان دادن سنت های خاص و پنهان این شهر کمک کند.

کارگردان مشهدی با بیان اینکه این شهر با دارابودن ظرفیتهای تاریخی، هنری، مذهبی، گردشگری و… جا دارد تا سینمای قوی تری هم داشته باشد، بیان کرد: از طرفی هزینه های ساخت فیلم در مشهد خیلی کمتر از تهران است و این شهر از مردمی خونگرم برخوردار بوده و هنرمندان لایقی نیز دارد، بنابراین باتوجه ویژه مسئولان می توانیم این استعداد بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

انتهای پیام//

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.