×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰  .::.   برابر با : Sunday, 19 September , 2021  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
سینماهای مشهد در وضعیت قرمز کرونا تعطیل نیست

به گزارش مشهدفرهنگ، حسن پهلوانی درباره وضعیت فعالیت سینماهای مشهد با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونا در این شهر اظهار کرد: با توجه به اینکه مراکز برخی استان‌های دیگر مانند تهران و اصفهان نیز از ابتدای هفته در وضعیت قرمز کرونا قرار داشت اما سینماهای آن‌ها تعطیل نشد، سینماهای مشهد نیز در شرایط قرمز کرونا تعطیل نمی‌شود.

وی با با بیان اینکه دستورالعمل در رابطه با تصمیم‌گیری راجع به تعطیلی سینماها تغییر کرده، افزود: شیوه‌نامه قبلی مبنی بر این بود که در وضعیت قرمز کرونا، سینماها که در مشاغل گروه دو قرار داشت نیز تعطیل می‌شد اما در آخرین دستورالعملی که اعلام شده، تعطیلی سینماها منوط بر این شده که ستادهای کرونای استان‌ها در رابطه با آن تصمیم بگیرند و به صورت یک‌طرفه از سمت سیستم فروش سمفا سینماها تعطیل اعلام نمی‌شود.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری خراسان رضوی تصریح کرد: سیستم فروش سمفا سیستمی است که وقتی مخاطب به صورت اینترنتی بلیت تهیه می‌کند، اگر سینماها تعطیل اعلام شود، مبالغ خریداری شده را به حساب خریداران برگشت داده و سانس‌ها را غیرفعال می‌کند. این سیستم امکان فروش را به سینمادارها نمی‌دهد و سینماها کاملا تعطیل می‌شود اما طبق دستورالعمل جدیدی که اعلام شد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سیستم سمفا که زیرمجموعه این وزارت است، چنین کاری را در هیچ نقطه‌ای از کشور انجام نمی‌دهد. بنابراین سینماهای تهران، اصفهان و باقی شهرهای بزرگ کشور که در شرایط قرمز قرار دارند، مشغول به فعالیت خواهند بود.

پهلوانی خاطرنشان کرد: تعطیل نشدن سینماها در شرایط قرمز کرونا ناشی از این است که با توجه به بررسی‌های انجام شده، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی که در بسیاری از اماکن رعایت نمی‌شود، در سینماها به نحو احسن رعایت می‌گردد و مخاطبان سینما با ظرفیت ۵۰ درصد در سالن‌ها حضور می‌یابند و یک در میان از صندلی‌ها استفاده می‌کنند. همچنین هیچ مخاطبی را بدون ماسک به سینما راه نمی‌دهیم و تمام مخاطبان ملزم به استفاده از ماسک در سینما هستند و در میان سانس‌ها نیز ضدعفونی انجام می‌شود.

وی با اشاره به فیلم‌های روی پرده در سینماهای مشهد و اکران آثار جدید ادامه داد: فقط فیلم «دینامیت» به عنوان فیلم جدید به جدول اکران ما اضافه شده و باقی فیلم‌ها از عید نوروز در حال اکران است که به همین دلیل مخاطبان بسیار کمی دارد و شاید ۳ تا ۵ نفر در هر سانس برای فیلم‌های قدیمی به سینماها مراجعه می‌کنند. با توجه به این استقبال کم هیچ نگرانی بابت شیوع ویروس کرونا در سینماها وجود ندارد.

برچسب ها : ,