×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 22 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش مشهدفرهنگ و به نقل از ستاد خبری نمایشگاه “حسینیه ای به وسعت شهر”، حجت الاسلام حسن منصوریان در مراسم افتتاح نمایشگاه حسینیه ای به وسعت شهر که در محل ساختمان شمس میدان شهدا برگزار شد؛ بیان کرد: شهرمشهد نیازمند همراهی مدیریت شهری و اعضای شورای ششم برای عدالت اجتماعی در زمینه عمرانی و فرهنگی است.

حجت اسلام منصوریان اظهار کرد: شورای ششم در نظر دارد فعالیت های عمرانی را وسیع تر از گذشته پیگیری کند و مسائل فرهنگی و رضوی را کاربردی تر و ملموس در شهر اجرا کند و شهر را از نظر ظاهری و رفتاری به این سمت توسعه دهد.

وی افزود: آغاز کار شورای ششم مصادف با ایام محرم وصفر شد واین سعادتی‌ست برای ما که شروع کارمان و اولین اقدام این دوره اقامه عزا برای اباعبدالله(ع) است.

وی گفت: متاسفانه ویروس کرونا موجب شده عزادارای واقعی در شان امام رضا(ع) برگزار نشود، لذا ما با همت مردم و عمل به توصیه حضرت برای اقامه عزای سید الشهدا تمام تلاش خود را برای برگزاری باشکوه تر مراسمات محرم در فضای باز و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را خواهیم کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر گفت: من و همکاران در شورای شهر باغبان حیات خانه امام رضا(ع) و خادمان حضرت، خدمتگزاران اندرونی خانه امام رضا(ع) هستند، لذا ما به عنوان شورای شهر و خادمان حرمش، در ایام محرم باید حیات خانه امام رضا(ع) را برای اقامه عزای جدش آماده کنیم.

وی با بیان اینکه همه سازمان‌ها و هیئات مذهبی پیشانی کاری شورای انقلابی را با قوت و شدت و در شان شهر مشهد انجام دهند؛ تصریح کرد: اگر مجالس عزاداری نمی توان مانند گذشته در مهد به دلیل کرونا برگزار شود اما در زمینه سیاه پوشی شهر مشهد نباید از هیچ اقدامی دریغ کنیم و مشهد باید کاملا سیاه پوش شود.

حجت الاسلام منصویان بیان کرد: هیئتی ها نیز مشارکت، سختی و هزینه های بیشتر را به جان بخرند و اجازه ندهند ان چیزی که به اسم ترس و بیماری است، موجب دلسردی مردم از عزاداری شود.

وی ضمن توصیه به هیئات مذهبی برای رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در مراسم عزاداری امام حسین(ع) اظهار کرد: عاشورا پیام‌های زیادی از جمله شهامت، غیرت، مردانگی و عزت برای ما دارد لذا با برگزاری با شکوه این مراسمات این پیام را منتقل نماییم.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر با بیان اینکه در توزیع بسته‌های فرهنگی و … بین هیت ها عدالت رعایت شود؛ گفت: وطیفه ماست که حرمت صاحب عزای سید الشهدا(ع) را داشته باشیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.